Termomodernizacja hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131 w Bytomiu

Nazwa beneficjenta BYTOM - MIASTO NA PRAWACH POWIATU

Wartość projektu: 1.749.921,95 zł
Wartość dofinansowania: 1.408.289,07 zł

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna dla działania: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej dla poddziałania: 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT.

Okres realizacji projektu: 2015-08-05 ÷ 2018-12-29

Projekt polega na kompleksowej termomodernizacji budynku hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131 w Bytomiu.
W zakresie projektu wykonane zostaną prace polegające na:

• wymiana instalacji c.o. za wymiennikownią
  • ocieplenie dachu nad halą i przybudówkami
  • wymiana drzwi zewnętrznych
  • wymiana okien zewnętrznych
  • ocieplenie ścian zewnętrznych
  • ocieplenie i izolacja przeciwilgociowa ścian fundamentowych.

Celem realizowanych działań jest uzyskanie zwiększonej efektywności energetycznej w budynku należącym do sektora publicznego, co jest zgodne z celem poddziałania 4.3.1 RPO WSL.