• język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla mieszkańca/Zamieszkaj w Bytomiu

Zamieszkaj w Bytomiu

Bytom - miasto położone w sercu Górnego Śląska, o średniowiecznych korzeniach i zabytkowej zabudowie. Jeszcze do niedawna postrzegany jako miasto węgla i stali, dziś jest miastem, w którego krajobrazie dominują nie kominy i kopalniane szyby, ale zieleń.

O atrakcyjności Bytomia decydują nie tylko przystępne ceny nieruchomości, ale przede wszystkim ciekawa oferta kulturalna, rozbudowana baza sportowa i mnóstwo terenów rekreacyjnych, gdzie można spędzać wolny czas. Także tu można kształcić się na każdym poziomie, korzystać z dobrej opieki medycznej.

Bytom leży w sercu Aglomeracji Górnośląskiej, dzięki czemu jest doskonale skomunikowany z sąsiednimi miastami. Przez miasto przebiega autostrada A1 (przy ul. Strzelców Bytomskich znajduje się węzeł autostradowy) oraz drogi krajowe nr: DK 11, DK 78, DK 79, DK 88, DK 94. Dzięki temu, Bytom ma dobre połączenie nie tylko z sąsiadami, ale także z największymi miastami w Polsce - Katowicami, Poznaniem, Wrocławiem, Krakowem, Warszawą oraz Opolem.

Inwestycje w infrastrukturę miejską - przebudowa dróg, doświetlenie ulic, rewitalizacja parków i skwerów w połączeniu z prowadzonym na każdym etapie realizowanych inwestycji dialogiem z mieszkańcami, sprawiają, że Bytom jest miastem, gdzie dobrze się żyje.

Na przedsiębiorców czeka w Bytomiu zróżnicowana oferta inwestycyjna. Mają do dyspozycji wiele terenów w centrum i w dzielnicach miasta, które mogą przeznaczyć na przykład na działalność produkcyjną, handlową, usługową czy budownictwo mieszkaniowe.

Dni Bytomia 2019 Dni Bytomia 2019
7

Zamieszkaj w Bytomiu

Bytom

do góry