• język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Biznesu/Zainwestuj w Bytomiu - Invest in Bytom

Zainwestuj w Bytomiu - Invest in Bytom

Bytom należy do najstarszych miast śląskich i wraz z nimi tworzy metropolię górnośląską, którą zamieszkują 2 mln ludzi. To duży i chłonny rynek lokalny. Strategiczne położenie powoduje, iż Bytom jest znaczącym węzłem komunikacyjnym, wplecionym w sieć drogową regionu i kraju. Możliwości infrastruktury technicznej i miejsca pod inwestycje oraz zasoby ludzkie sprawiają, iż Bytom to dobre miejsce dla ludzi z gospodarczą inicjatywą.

Bytom z lotu ptaka

Nowa tożsamość Bytomia

Bytom, nie zapominając o swej industrialnej przeszłości, zaczyna harmonijnie łączyć tradycje śląskiego miasta ze współczesnością, gdzie dbałości o dziedzictwo kultury przemysłowej towarzyszy rozwój nowoczesnych technologii oraz kreatywność pracujących tu ludzi.

Nowa tożsamość Bytomia grafika

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą inwestycyjną  miasta oraz do podjęcia stałej współpracy gospodarczej z naszym miastem. Urząd Miejski w Bytomiu dostarczy Państwu wszelkich niezbędnych informacji oraz pomoże w jak najszybszym załatwieniu formalności.

Centrum Obsługi Inwestora

Dobra informacja o mieście i terenie to pierwszy krok w kierunku pozyskania inwestora Centrum Obsługi Inwestora to miejsce, w którym pracownicy Biura Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy przygotowują kompleksową informację o planach zagospodarowania przestrzennego, bazie terenów inwestycyjnych, znajdujących się w zasobach gminy, o ich obecnym stanie i możliwościach wykorzystania.

Informacje związane z ofertą inwestycyjną miasta można uzyskać pod nr tel. +48 32 283 62 21lub wysyłając zapytanie na adres:

Zainwestowali w Bytomiu

Od roku 1995, tj. od momentu rozpoczęcia procesu restrukturyzacji przemysłu (zamknięcie 6 kopalń i 2 hut) nastąpiła głęboka zmiana bytomskiego rynku pracy. Zamknięcie kopalń i hut pociągnęło za sobą rozbicie lokalnych i regionalnych łańcuchów współpracy. Liczba pracujących w tradycyjnych sektorach przemysłowych - górnictwie i hutnictwie zmniejszyła się, natomiast wzrosła rola innych branż przemysłu przetwórczego, a przede wszystkim usług.

W Bytomiu działają dynamicznie małe i średnie przedsiębiorstwa, ale największy odsetek stanowią mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 9 pracowników. Obecnie w Bytomiu działa kilkanaście tysięcy firm. Przekrój rodzajów działalności jest szeroki, a handel jest jednym z głównych filarów gospodarki Bytomia.

Nowe perspektywy dla miasta kreują nowoczesne firmy, które zainwestowały w Bytomiu. Wśród nich warto wymienić działającą tu znana na całym świecie markę IT Digital Core Design -  producenta innowacyjnych układów scalonych.

Zaprojektowane przez DCD  procesory trafiły do ponad 500 milionów urządzeń elektronicznych na całym świecie. Za projekt pierwszego polskiego komercyjnego procesora firma z Bytomia otrzymała nagrodę Polski Produkt Przyszłości.

Innym reprezentantem branży IT z Bytomia jest firma MESco, która zajmuje się symulacjami komputerowymi, głównie inżynierskimi. Firma pomaga swoim klientom projektować jeszcze lepsze produkty, które później stają się liderami na rynku.

Kolejna innowacyjna firma, która ma swoją siedzibę w Bytomiu, to austriacki gigant Loxone, specjalizujący się w inteligentnych domach i automatyzacji budynków. Firma zrealizowała już 130 tysięcy projektów w 100 krajach. O wyborze Bytomia przesądziła przede wszystkim doskonała lokalizacja, dobre połączenia komunikacyjne, bliskość autostrady.

 

Znak firmowyVivasto S.A.

Vivasto S.A.

Znak firmowy Milimex S.A.

Milimex S.A.

Znak firmowy Petralana S.A.

Petralana S.A.

Znak firmowy Reich-cK sp. z o.o.

Reich-cK sp. z o.o.

Znak firmowy PHU CORA

CORA Lighting Factory

Znak firmowy Mostva

Mostva

   

 

 

do góry