• język migowy
  • BIP
Strona główna/Czas wolny/Bytomski Serwis Informacyjny

Bytomski Serwis Informacyjny

Znaleziono wiadomości: 127.

kanał
RSS
Spisz się i zaszczep w mobilnym punkcie w dzielni
Spisz się i zaszczep w mobilnym punkcie w dzielnicy!

Spisz się i zaszczep w mobilnym punkcie w dzielnicy! 26/07/2021

Mieszkańcy Stolarzowic i Górnik będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 i spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego w mobilnych punktach, które w dwie kolejne soboty lipca staną w dzielnicach. Przez najbliższe sobot, 24 i 31 lipca miasto przy wsparciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Przychodni Lekarskiej Szombierki, zorganizuje tymczasowe mobilne punkty, w których będzie można się jednocześnie spisać i

Projekt, który dodaje skrzydeł
Projekt, który dodaje skrzydeł

Projekt, który dodaje skrzydeł 22/07/2021

Odczarować kompleksy, uwierzyć w siebie i swoje marzenia. To cele, które wyznaczyli sobie młodzi bytomianie w ramach programu Ambasadorzy nieMożliwego będącego jednym z elementów Programu Aktywności Lokalnej realizowanego przez 4Edu Sp. z o.o. w partnerstwie z gminą Bytom i Fundacją Pomocy Dzieciom „Ulica”. Dziś /22 lipca/ w Beceku podsumowano pierwszy etap realizacji projektu.

Wodna atrakcja dla dzieci. W sobotę, 17 lipca otw
Wodna atrakcja dla dzieci. W sobotę, 17 lipca otwieramy wodny plac zabaw

Wodna atrakcja dla dzieci. W sobotę, 17 lipca otwieramy wodny plac zabaw 16/07/2021

Upał nie odpuszcza. Bytomianie szukają ochłody na basenie odkrytym, w pobliżu którego właśnie został oddany do użytku wodny plac zabaw dla dzieci. Inwestycja warta prawie 1 mln zł to kolejny obiekt rekreacyjny, jaki powstał w naszym mieście.

Kolejna prestiżowa impreza na kortach Górnika By
Kolejna prestiżowa impreza na kortach Górnika Bytom

Kolejna prestiżowa impreza na kortach Górnika Bytom 6/07/2021

Billie Jean King oraz ITF Juniors Grade 1. Lotos Open Polska, a teraz Narodowe Mistrzostwa Polski. Kolejna duża, prestiżowa impreza tenisowa zagości na kortach Górnika Bytom. Od 9 do 16 lipca przy ul. Tarnogórskiej zobaczymy najlepszych tenisistów i tenisistki, którzy będą walczyć o tytuły mistrzowskie.

Pracująca sobota w Wydziale Komunikacji. Tym raze
Pracująca sobota w Wydziale Komunikacji. Tym razem 10 lipca

Pracująca sobota w Wydziale Komunikacji. Tym razem 10 lipca 5/07/2021

Już 109 osób skorzystało w dwie pracujące soboty /26 czerwca - 74 osoby/ oraz /3 lipca - 35 osób/ z możliwości załatwienia sprawy w Wydziale Komunikacji. Kolejne pracujące soboty wyznaczono na 10 i 17 lipca.

O transformacji regionów pogórniczych w Bytomiu
O transformacji regionów pogórniczych w Bytomiu

O transformacji regionów pogórniczych w Bytomiu 2/07/2021

Transformacja pogórnicza i energetyczna to wyzwanie, przed którym stoi wiele regionów w Polsce. Kluczowe jest to, aby przeprowadzić ją nie tylko planowo, z wykorzystaniem potencjałów pogórniczych miast, ale przede wszystkim w bezpieczny sposób dla mieszkańców regionów, w których ma miejsce wydobycie lub spalanie węgla. To właśnie te sprawy były dzisiaj, 2 lipca tematem wyjazdowego posiedzenia Senackiej Komisji Nadzwyczajnej do

Nie nudź się w wakacje, czyli Lato w mieście
Nie nudź się w wakacje, czyli Lato w mieście

Nie nudź się w wakacje, czyli Lato w mieście 28/06/2021

Jest już harmonogram wydarzeń w ramach Lata w mieście - imprezy przygotowanej z myślą o tych wszystkich, którzy wakacje spędzą w Bytomiu. W tegorocznym programie nie brak propozycji dla całych rodzin, a ich motywem przewodnim będzie kontakt z naturą,  kojąca moc zieleni i aktywności w plenerze.

Szacunek i pomoc w każdym z nas
Szacunek i pomoc w każdym z nas

Szacunek i pomoc w każdym z nas 20/06/2021

Co stanie się z moim dzieckiem, kiedy już nie będę w stanie zapewnić mu opieki? To pytanie zadają sobie rodzicie i opiekunowie, którzy zmierzą się z niepełnosprawnością dziecka. Nadzieję niosą Kręgi wsparcia - innowacyjny projekt społeczny, któremu poświecono czwartkowe /17 czerwca/ seminarium zorganizowanie przez bytomskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

„Tryptyk Powstańczy - Pamięć Ziemi” widowis
„Tryptyk Powstańczy - Pamięć Ziemi” widowisko na finał 100-lecia III Powstania Śląskiego

„Tryptyk Powstańczy - Pamięć Ziemi” widowisko na finał 100-lecia III Powstania Śląskiego 17/06/2021

Trwają przygotowania do widowiska łączącego muzykę, taniec i sztuki wizualne. Tworzony z rozmachem interdyscyplinarny spektakl „Tryptyk Powstańczy - Pamięć ziemi”, zostanie zaprezentowany już w piątek, 25 czerwca o godz. 21.00 na Rynku w Bytomiu. Na kilkupoziomowej scenie, w wykonaniu 500 artystów wybrzmi opowieść o poświęceniu, rodzinie i miłości do ojczystej ziemi. Jak zapowiadają artyści będzie to widowisko, w którym

Umowa z wykonawcą podpisana. Powstanie nowy kompl
Umowa z wykonawcą podpisana. Powstanie nowy kompleks piłkarski Polonii Bytom

Umowa z wykonawcą podpisana. Powstanie nowy kompleks piłkarski Polonii Bytom 10/06/2021

W czwartek, 10 czerwca spółka Bytomski Sport Polonia Bytom podpisała umowę z wykonawcą na budowę nowego boiska wraz z zapleczem treningowym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej. Drużyny dzieci, młodzieży oraz seniorów Polonii Bytom wreszcie doczekają się nowego obiektu.

do góry