Strona główna/Czas wolny/Bytomski Serwis Informacyjny

Bytomski Serwis Informacyjny

Znaleziono wiadomości: 110.

kanał
RSS
W Bytomiu odbędzie się wielkie wydarzenie teniso
W Bytomiu odbędzie się wielkie wydarzenie tenisowe

W Bytomiu odbędzie się wielkie wydarzenie tenisowe 6/04/2021

W dniach 16-17 kwietnia w Hali na Skarpie Polki zagrają z Brazylią w prestiżowym Billie Jean King Cup. Do reprezentacji powołano tenisistkę Górnika Magdalenę Fręch oraz dwie zawodniczki związane z bytomskim klubem.

Pojemniki na nakrętki stanęły w dzielnicach
Pojemniki na nakrętki stanęły w dzielnicach

Pojemniki na nakrętki stanęły w dzielnicach 2/04/2021

Do pięciu lokalizacji, w których stoją charakterystyczne pojemniki na plastikowe nakrętki, dołączyły kolejne. Metalowe kosze z uśmiechniętą literą B, pojawiły się już w Łagiewnikach, Miechowicach, Stroszku oraz w Szombierkach.

Petralana - odpowiedzialny biznes z Bytomia
Petralana - odpowiedzialny biznes z Bytomia

Petralana - odpowiedzialny biznes z Bytomia 29/03/2021

Zamiast pieca hutniczego, nowy ekologiczny piec do wytopu bazaltu. Na terenie dawnej Huty Bobrek od 2015 roku działa Petralana - producent mineralnej wełny skalnej. To jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie wykorzystujący innowacyjne technologie w zakresie produkcji materiałów izolacyjnych.

Są już pierwsze efekty prac renowacyjnych w MDK
Są już pierwsze efekty prac renowacyjnych w MDK nr 1

Są już pierwsze efekty prac renowacyjnych w MDK nr 1 28/03/2021

Zakończenie izolacji fundamentów od frontu oraz robót rozbiórkowych wewnątrz obiektu, rozpoczęcie czyszczenia konstrukcji dachu, prac restauratorskich głównej klatki schodowej oraz wykonanie posadzek, prac tynkarskich oraz większości instalacji elektrycznych, centralnego ogrzewania, wentylacji, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. To najważniejsze prace, jakie dotąd zrealizowano w zabytkowym budynku Młodzieżowego Domu Kultury nr 1,

Wodne atrakcje prosto z Bytomia
Wodne atrakcje prosto z Bytomia

Wodne atrakcje prosto z Bytomia 22/03/2021

Jest duża szansa, że aquaparki, które odwiedzimy po ich ponownym otwarciu lub podczas urlopu, będą tymi, do których wodne atrakcje zaprojektowała i wykonała Firma Mazur z Bytomia. Działający od ponad 30 lat zakład ma na swoim koncie już 650 inwestycji w 29 krajach na całym świecie. Kolejną realizacją firmy będzie m.in. wodny plac zabaw w Parku Miejskim.

Kwiaty pod tablicą upamiętniającą siedzibę Po
Kwiaty pod tablicą upamiętniającą siedzibę Polskiego Komisariatu Plebiscytowego

Kwiaty pod tablicą upamiętniającą siedzibę Polskiego Komisariatu Plebiscytowego 20/03/2021

100 lat temu, 20 marca 1921 roku na Górnym Śląsku odbył się plebiscyt, który miał zadecydować o jego przynależności do Polski lub Niemiec. Dziś /20 marca/ przy ul. Gliwickiej 17, przy dawnym hotelu „Lomnitz”, gdzie swą siedzibę miał Polski Komisariat Plebiscytowy, władze miasta złożyły kwiaty.

Kolejna sportowa inwestycja jeszcze w tym roku. OS
Kolejna sportowa inwestycja jeszcze w tym roku. OSiR rozstrzygnął przetarg na budowę rolkowiska

Kolejna sportowa inwestycja jeszcze w tym roku. OSiR rozstrzygnął przetarg na budowę rolkowiska 7/03/2021

Budowa nowego lodowiska to niejedyna inwestycja, jaka zrealizowana zostanie przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu. Jeszcze w tym roku obok hali powstanie nie tylko nowoczesne rolkowisko, ale również boisko wielofunkcyjne, dwutorowa bieżnia oraz park do street workoutu. Inwestycję wartą blisko 3 mln zł zrealizuje wyłonione w przetargu Konsorcjum dwóch firm, którego liderem jest Meritum Grupa Budowlana Sp z o.o. Sk.

Nowy dom przy ul. Piłsudskiego
Nowy dom przy ul. Piłsudskiego

Nowy dom przy ul. Piłsudskiego 2/03/2021

9 wychowanków znalazło już nowy dom w oficjalnie otwartej dziś /2 marca/  Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Piłsudskiego. To już ostatni - piąty tego rodzaju lokal otwarty w ramach realizowanego w naszym mieście projektu unijnego "Jak w rodzinie", który polega na utworzeniu placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Wszystkie koty nasze są
Wszystkie koty nasze są

Wszystkie koty nasze są 25/02/2021

Nasze miasto od lat realizuje działania, które mają pomóc dzikim kotom przetrwać najtrudniejszy okres w roku.

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów. Radni podjęl
Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów. Radni podjęli uchwałę

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów. Radni podjęli uchwałę 22/02/2021

Dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej w Bytomiu radni jednogłośnie podjęli uchwałę o nadaniu lodowisku przy ul. Pułaskiego 71 imienia legendarnych braci Nikodemowiczów. Emil i Tadeusz Nikodemowiczowie stworzyli potęgę hokejowej Polonii Bytom.

do góry