• język migowy
  • BIP
Strona główna/Czas wolny/Bytomski Serwis Informacyjny

Bytomski Serwis Informacyjny

Znaleziono wiadomości: 291.

kanał
RSS
Ostatnia działka w KSSE w Bytomiu sprzedana! Pows
Ostatnia działka w KSSE w Bytomiu sprzedana! Powstanie tam zakład produkcyjny za 100 mln zł

Ostatnia działka w KSSE w Bytomiu sprzedana! Powstanie tam zakład produkcyjny za 100 mln zł 12/07/2024

Największa działka o powierzchni prawie 4,6 ha na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Hakuby w Bytomiu ma swojego właściciela. 11 lipca firma GREMBOX Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej, lider w produkcji i sprzedaży opakowań z tektury falistej oraz akcesoriów do pakowania za ponad 6,3 mln zł zakupiła teren pod budowę nowocze-snego zakładu produkcyjnego. Znajdzie w nim zatrudnienie około 50 pracowników.

Prestiżowe turnieje na kortach Górnika w Bytomiu
Prestiżowe turnieje na kortach Górnika w Bytomiu

Prestiżowe turnieje na kortach Górnika w Bytomiu 17/07/2024

Na przełomie lipca i sierpnia na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej zaprezentują się czołowi polscy i zagraniczni zawodnicy. Tenisiści i tenisistki będą rywalizować podczas prestiżowych turniejów tenisowych: Memoriału Jacka Widawskiego (ITF Juniors Open Polska rangi J300) oraz ITF W50 Bytom – Śląskie Open – największego zawodowego turnieju kobiet w tegorocznym cyklu LOTTO PZT Polish Tour Narodowy Puchar Polski.

Ikarusem przez Bytom
Ikarusem przez Bytom

Ikarusem przez Bytom 13/07/2024

To była gratka dla fanów historycznego taboru autobusowego. Dzisiaj 13 lipca na bytomskie ulice wyjechał ikarus, dzięki czemu znowu można było przejechać się historycznym taborem i usłyszeć charakterystyczny warkot silnika oraz drgające podczas jazdy szyby. Specjalną linią autobusową „W4” będzie można przejechać się jeszcze w niedzielę 14 lipca.

Doświadczanie natury z Dzikim Wędrowaniem
Doświadczanie natury z Dzikim Wędrowaniem

Doświadczanie natury z Dzikim Wędrowaniem 8/07/2024

Dziecięca ciekawość świata jest bezkresna. Potrzeba tylko dać jej przestrzeń, by mogła się rozwijać. Taką filozofię obrała Dominika Królikowska, która od dwóch lat prowadzi w Bytomiu Dzikie Wędrowanie, czyli firmę zajmująca się organizacją leśnych warsztatów i półkolonii w miechowickim lesie.

Była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesu
Była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesu

Była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesu 3/07/2024

Na terenach po byłej KWK „Centrum” przy ul. Łużyckiej/Piłkarskiej, powstanie akcelerator biznesu, czyli nowoczesne centrum kreatywności, innowacyjności oraz przedsiębiorczości. W środę, 3 lipca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu podpisane zostało w tej sprawie porozumienie trójstronne, regulujące warunki współpracy gminy Bytom, Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Bytomianka Beata Pacut-Kłoczko leci na igrzyska p
Bytomianka Beata Pacut-Kłoczko leci na igrzyska po medal olimpijski

Bytomianka Beata Pacut-Kłoczko leci na igrzyska po medal olimpijski 26/06/2024

W czwartek, 1 sierpnia Beata Pacut-Kłoczko będzie walczyć w zawodach olimpijskich w dżudo podczas igrzysk w Paryżu. Zawodniczka Czarnych Bytom chce ukoronować swoją bogatą karierę medalem olimpijskim.

Miasto tu i teraz – Oko Bytomia
Miasto tu i teraz – Oko Bytomia

Miasto tu i teraz – Oko Bytomia 24/06/2024

Podziel się swoim Bytomiem, stwórzmy wspólnie mural – to hasło przewodnie projektu Oko Bytomia realizowanego przez Fundację Inqubator Teatralny z okazji 770 – lecia nadania Bytomiowi praw miejskich. Jego celem jest stworzenie wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami muralu w formie wielkoformatowego kolażu na ścianie kamienicy przy ul. Korfantego 21.

Przywracanie pamięci. Spotkanie z potomkami Brün
Przywracanie pamięci. Spotkanie z potomkami Brüningów i Landsbergerów

Przywracanie pamięci. Spotkanie z potomkami Brüningów i Landsbergerów 17/06/2024

Po latach zacierania śladów niemieckiej przeszłości miasta, Bytom upomina się o dwie znamienite postaci – nadburmistrza Georga Brüninga i Franza Landsbergera, którzy na przestrzeni wieków mieli duży wpływ na rozwój i kształt dzisiejszego Bytomia. Po oficjalnych uroczystościach odsłonięcia pamiątkowych tablic z udziałem potomków rodów Brüninga i Landsbergera, w poniedziałek, 17 czerwca w Biurze Promocji Bytomia odbyła się

O pierwszej pomocy wiedzą wszystko
O pierwszej pomocy wiedzą wszystko

O pierwszej pomocy wiedzą wszystko 14/05/2024

15 zespołów ze szkół ponadpodstawowych z naszego województwa oraz jeden z Opolszczyzny wzięło udział w IV Śląskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Suchej Górze. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą – aby wyłonić zwycięzców, potrzebna była dogrywka.

Aglo Festiwal
Aglo Festiwal

Aglo Festiwal 12/05/2024

W mijający weekend Bytomskie Centrum Kultury zaprosiło nas na Aglo Festiwal. Bytom 770. To były niesamowite trzy dni śląskiej kultury, spotkań, dyskusji i wydarzeń artystycznych.

do góry