• język migowy
  • BIP
Strona główna/Czas wolny/Bytomski Serwis Informacyjny

Bytomski Serwis Informacyjny

Znaleziono wiadomości: 230.

kanał
RSS
Kolejne mieszkania socjalne wyremontowane
Kolejne mieszkania socjalne wyremontowane

Kolejne mieszkania socjalne wyremontowane 31/01/2023

Zakończył się remont i przebudowa dwóch kamienic: przy ul. Żeromskiego 3 oficyna i Kochanowskiego 15, gdzie powstało 16 nowych lokali z przeznaczeniem na najem socjalny. Prezydent Mariusz Wołosz przekazał we wtorek /31 stycznia/ klucze nowym mieszkańcom. To już kolejne przedsięwzięcie, dzięki któremu udało się uratować od lat wyłączone z użytkowania budynki.

Rezerwat Segiet  się powiększy
Rezerwat Segiet się powiększy

Rezerwat Segiet się powiększy 14/01/2023

Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Rezerwat Przyrody Segiet powiększy się prawie trzykrotnie, a  jego nowa powierzchnia wyniesie 92,29 ha. Poszerzona o ponad 60 ha zostanie też jego otulina.

Zakończyła się modernizacja pięciu przejść d
Zakończyła się modernizacja pięciu przejść dla pieszych

Zakończyła się modernizacja pięciu przejść dla pieszych 11/01/2023

Przebudowa trzech przejść dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich, Konstytucji w rejonie ul. Popiełuszki oraz Worpie, zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych przy ul. Witczaka w rejonie ul. Ułańskiej oraz budowa nowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Witczaka z Tramwajarzy. To kolejna zrealizowana inwestycja drogowa, która poprawi bezpieczeństwo pieszych na bytomskich ulicach. Łączny koszt budowy i modernizacji

Ferie w mieście. Co przygotowały bytomskie insty
Ferie w mieście. Co przygotowały bytomskie instytucje kultury?

Ferie w mieście. Co przygotowały bytomskie instytucje kultury? 11/01/2023

Trwają przygotowania do akcji w „Zima w mieście” - corocznego cyklu imprez dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w domu. Dwutygodniowa laba rozpocznie się już w poniedziałek, 16 stycznia, dlatego warto wiedzieć, co przygotowały bytomskie instytucje kultury.

W 10 lokalizacjach staną odblaskowe sylwetki pies
W 10 lokalizacjach staną odblaskowe sylwetki pieszych

W 10 lokalizacjach staną odblaskowe sylwetki pieszych 5/01/2023

Najpierw były testy, a po nich decyzja, by odblaskowe ludziki, czyli innowacyjne, zwracające uwagę kierowców oznakowanie, na stałe pojawiło się w wybranych lokalizacjach. Rozpoczął się montaż pierwszych z 20 świecących sylwetek, które będą ostrzegać kierowców przy 9 przejściach dla pieszych i jednym przejściu sugerowanym.

W Bytomiu terytorialsi ćwiczyli na wypadek przerw
W Bytomiu terytorialsi ćwiczyli na wypadek przerwy w dostawie prądu

W Bytomiu terytorialsi ćwiczyli na wypadek przerwy w dostawie prądu 29/11/2022

We wtorek, 29 listopada w Szpitalu Specjalistycznym Nr 1 w Bytomiu żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach operacji „Przyjazna Energia-22” wyłączyli na dwie godziny awaryjnie prąd z sieci i podłączyli kontenerową elektrownię polową.

„Dwójka” obchodziła Dzień Wcześniaka
„Dwójka” obchodziła Dzień Wcześniaka

„Dwójka” obchodziła Dzień Wcześniaka 23/11/2022

„Dzieci nasza przyszłość” - to tytuł tegorocznej dziewiątej edycji Bytomskiego Dnia Wcześniaka, który 22 listopada zgromadził w Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu Szpitala Specjalistycznego nr 2, specjalistów m.in. z dziedziny neonatologii, rehabilitacji oraz rodziców dzieci, które urodziły się za wcześnie. Gośćmi konferencji byli też prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras.

Umowa na przebudowę ul. Piłsudskiego podpisana.
Umowa na przebudowę ul. Piłsudskiego podpisana. W ciągu trzech lat powstanie zbiornik retencyjny pod pl. Sobieskiego oraz przebudowana będzie kanalizacja deszczowa oraz drogi i chodniki

Umowa na przebudowę ul. Piłsudskiego podpisana. W ciągu trzech lat powstanie zbiornik retencyjny pod pl. Sobieskiego oraz przebudowana będzie kanalizacja deszczowa oraz drogi i chodniki 17/11/2022

17 listopada podpisane zostały umowy pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów, Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym oraz konsorcjum firm: MT-ECO Sp. z o.o. z Imielina i JUSTMAR Turczyński Marcin z Chełma Śląskiego na przebudowę dróg i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą w części ulic Piłsudskiego, Matejki, Krakowskiej oraz pl. Sobieskiego. Inwestycja pozwoli ograniczyć problemy zalewania ul. Piłsudskiego w czasie

Sztukoffnia - teatr w domu
Sztukoffnia - teatr w domu

Sztukoffnia - teatr w domu 9/11/2022

94 mkw. - trzy pokoje z kuchnią. To Sztukoffnia - teatr stworzony przez aktora Patryka Stojewskiego w mieszkaniu przy ul. Oświęcimskiej 1/5. By zobaczyć, jak smakuje sztuka w kameralnej odsłonie, warto wybrać się tu już w piątek, 11 listopada o 19.00 na premierę „Dotkniętych” w reżyserii Dariusza Jezierskiego.

VIII Memoriał Józefa Wiśniewskiego. Najlepsi młodzi judocy i judoczki walczą o medale

VIII Memoriał Józefa Wiśniewskiego. Najlepsi młodzi judocy i judoczki walczą o medale 5/11/2022

W Bytomiu trwa jedna z największych imprez judo w kraju - VIII Memoriał Józefa Wiśniewskiego, w którym rywalizuje około 350 judoków i judoczek z Polski.

do góry