• język migowy
  • BIP
Strona główna/Czas wolny/Bytomski Serwis Informacyjny

Bytomski Serwis Informacyjny

Znaleziono wiadomości: 264.

kanał
RSS
Kwietniewskiego 11 - przestrzeń przyjazna mieszka
Kwietniewskiego 11 - przestrzeń przyjazna mieszkańcom już otwarta

Kwietniewskiego 11 - przestrzeń przyjazna mieszkańcom już otwarta 3/11/2023

Odnowiona elewacja zabytkowej kamienicy z 1903 roku, 140 msześc. betonu, 30 ton stali zbrojeniowej i 1800 mkw. ciekawie zaprojektowanych terenów rekreacyjnych z zielenią i elementami małej architektury. Przy ul. Kwietniewskiego 11 w Bytomiu zakończyła się realizacja unijnego projektu Zagospodarowania przestrzeni miejskich Śródmieścia Bytomia na cele społeczno-integracyjne. Koszt inwestycji to 9,6 mln zł.

Ćwierć wieku w służbie samorządu
Ćwierć wieku w służbie samorządu

Ćwierć wieku w służbie samorządu 31/10/2023

Radny z pasją, zainteresowany sprawami mieszkańców - tak o Piotrze Buli, który w rajcowskich ławach zasiada już od 25 lat, mówią mieszkańcy Szombierek. W poniedziałek, 30 października podczas sesji Rady Miejskiej rady Piotr Bula odebrał  jubileuszowe gratulacje od władz miasta, bytomskich wspólnot i organizacji pozarządowych.

Tramwaj linii „38” wraca na tory na ul. Piekar
Tramwaj linii „38” wraca na tory na ul. Piekarskiej w Bytomiu

Tramwaj linii „38” wraca na tory na ul. Piekarskiej w Bytomiu 27/10/2023

Kończy się przebudowa ul. Piekarskiej w Bytomiu. W związku z tym, po 15 miesiącach intensywnych prac budowlanych, w sobotę 28 października na tory wróci tramwaj linii 38. Pasażerowie pojadą wydłużoną trasą: z przystanku Bytom Powstańców Śląskich, ulicami: Piekarską, Sądową, Powstańców Warszawskich, Moniuszki do pl. Sikorskiego. W dni robocze linię obsługiwać będzie niskopodłogowy nowoczesny tabor, natomiast w weekendy

Storm Gray Unit - radykalne bezpieczeństwo
Storm Gray Unit - radykalne bezpieczeństwo

Storm Gray Unit - radykalne bezpieczeństwo 16/10/2023

Od prawie 14 lat przy ul. Świętochłowickiej w Łagiewnikach działa Storm Gray Unit - firma specjalizująca się w usługach z zakresu bezpieczeństwa pracy i biznesu. Od kilku lat departament badań i rozwoju SGU pracuje nad udoskonaleniem pracy systemów ochrony wizyjnej, dzięki algorytmom sztucznej inteligencji.

Artyści kontra TVN24. Hokejowe emocje i szczytny
Artyści kontra TVN24. Hokejowe emocje i szczytny cel

Artyści kontra TVN24. Hokejowe emocje i szczytny cel 16/09/2023

W sobotę, 16 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów komplet widzów obserwował charytatywny mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. Kibice oglądali widowiskowe gole, sporo zwrotów akcji oraz zabawne sceny. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie półrocznego Dominika.

Dworcowa po rewitalizacji. Od 16 października zac
Dworcowa po rewitalizacji. Od 16 października zaczną obowiązywać nowe zasady wjazdu na główny deptak miasta

Dworcowa po rewitalizacji. Od 16 października zaczną obowiązywać nowe zasady wjazdu na główny deptak miasta 14/09/2023

Wjazd i postój na ul. Dworcowej od 16 października będą ograniczone przez system pneumatycznych słupków. Na Dworcowej będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem m.in. posiadaczy identyfikatorów i zaświadczeń oraz pojazdów uprzywilejowanych. Na Dworcowej będzie obowiązywał także zakaz postoju. Dla przedsiębiorców ustalone zostaną godziny, w których pojazdy zaopatrzenia bez przeszkód będą mogły realizować dostawy.

Słuchaczki i słuchacze Uniwersytetu III Wieku za
Słuchaczki i słuchacze Uniwersytetu III Wieku zainaugurowali rok akademicki

Słuchaczki i słuchacze Uniwersytetu III Wieku zainaugurowali rok akademicki 13/09/2023

86 nowych studentów-seniorów odebrało w środę /13 września/ indeksy, dołączając tym samym do grona 641 słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 odbyła się w Beceku.

Bytomianie spotkali się na nowej Dworcowej
Bytomianie spotkali się na nowej Dworcowej

Bytomianie spotkali się na nowej Dworcowej 1/09/2023

Zakończyła się rewitalizacja ul. Dworcowej, dzięki której na powrót zyskała ona miano najbardziej reprezentacyjnej ulicy Bytomia. Efekt prac, połączony ze zorganizowaną w piątek, 1 września plenerową urodzinową imprezą pełną muzyki i występów ulicznych artystów, zrobił wrażenie nie tylko na bytomianach.

18. Gorczycki Festiwal
18. Gorczycki Festiwal

18. Gorczycki Festiwal 28/08/2023

18. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego Jedenaście koncertów z udziałem znakomitości polskiej sceny muzycznej od 2 września do 1 października. Tegoroczna edycja festiwalu pod tytułem „Ewolucje” ma na celu pokazanie przemian w muzyce, jakie dokonywały się w dwóch epokach: baroku oraz w muzyce współczesnej.

Pieczątki nowej ery pochodzą z Bytomia
Pieczątki nowej ery pochodzą z Bytomia

Pieczątki nowej ery pochodzą z Bytomia 23/08/2023

Zaczynali na początku lat 90. jako niewielki sklep przy ul. Powstańców Warszawskich 62. Obecnie firma COLOP ma swoją siedzibę przy ul. Smolenia 16 i jest wiodącym w kraju przedsiębiorstwem działającym w branży stemplarskiej.

do góry