Logotypy projeku

Beneficjent: Bytom – Miasto Na Prawach Powiatu / Podmiot realizujący projekt: Bytomskie Mieszkania
Tytuł projektu: Demontaż, unieszkodliwienie oraz zastąpienie wyrobów azbestowych materiałami nieszkodliwymi dla zdrowia w budynkach stanowiących własność Gminy Bytom.

Cele projektu:

• usunięcie niebezpiecznych dla zdrowia i życia mieszkańców materiałów ze środowiska zamieszkania,
  • poprawa warunków zamieszkania,
  • zwiększenie efektywności energetycznej zabudowy mieszkaniowej.

Planowane efekty:

• zmniejszenie zagrożenia zdrowia mieszkańców miasta,
  • zmniejszenie zużycia energii cieplnej,
  • lepsza jakość powietrza dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na energię cieplną,
  • niższe koszty remontów bieżących,
  • dostosowanie do przepisów prawa,
  • estetyczna zabudowa mieszkaniowa miasta,
  • wzrost świadomości społecznej, w tym ekologicznej mieszkańców,
  • wzrost atrakcyjności miasta.

Wartość projektu: 1500000,00 zł
Wartość dofinansowania: 655947,52 zł