Renowacja gmachu Bytomskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 27

Zadanie dofinanowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 (RPO WSL 2007-2013), w ramach priorytetu: kultural działanie: infrastruktura kultury.

Nazwa zadania: Renowacja gmachu Bytomskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 27
Miejsce: Bytom, ul. Żeromskiego 27
Wartość inwestycji:

• Koszt całkowity: 792.333.62 zł
  • W tym:
    • Wkład BCK: 248.058.66 zł
    • Wkład RPO: 544.272.96 zł

Termin realizacji: 16.06.2008 - 04.11.2010
Zakres robót:
W ramach zadania, przy współfinansowaniu modernizacji BECEKu z funduszy RPO, wykonano:

• audyt energetyczny i niezbędną dokumentację;
  • studium wykonalnośći;
  • termomodernizację ścian zewnętrznych;
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • wymianę instalacji elektrycznej;
  • całkowity remont baszty: schodów, ścian, balustrady i dachu.

Efekt:

Zmiana estetyki budynku. Szarą bryłę pokryto pastelową zielenią. Dzięki termomodernizacji nastąpiła także zmiana energochłonności, co wpłyneło m.in. na obniżenie rachunków za energię.

Nowy wizerunek zyskała też baszta. Z szarej, wystającej ponad budynek nieatrakcyjnej kolumny, przemieniła się w basztę z profesjonalną galerią sztuki w środku, w której odbywają się wernisaże fotografii i malarstwa. Dzięki remontowi baszta uzyskała dawny autonomiczny charakter. To miejsce, jakiego jeszcze na kulturalnej mapie regionu nie było.

Logo projektu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013