Gmina Bytom realizuje projekt pn. „Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu – ulice Elektrownia i Racjonalizatorów” w ramach Działania 6.2 Rozwój sieci centrów obsługi inwestorów i eksporterów oraz powstawanie nowych terenów inwestycyjnych, Poddziałania 6.2.2 Wsparcie działań studyjno – koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych.

Kwota wsparcia wynosi 335,7 tys. zł przy całkowitym koszcie realizacji projektu 485,8 tys. zł. Beneficjentem projektu jest Gmina Bytom, która w drodze przetargu wyłoniła wykonawcę zadania – firmę An Archi.

Głównym celem niniejszego projektu jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej terenu położonego w Bytomiu w rejonie ulic Elektrownia i Racjonalizatorów poprzez jego kompleksowe opisanie, a przez to możliwość lepszego zaprezentowania go potencjalnym inwestorom.

Projekt dotyczy terenu zlokalizowanego w Bytomiu w rejonie ulic Elektrownia i Racjonalizatorów. To nieruchomość gruntowa, niezabudowana, składająca się z działek Gminy Bytom i Skarbu Państwa, będących we władaniu Prezydenta Miasta Bytomia o łącznej powierzchni 23,7 ha.

Teren ten położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88 oraz III etapu bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej, a także w odległosci ok. 4 km od węzła Bytom autostrady A1. Skomunikowana jest od ul. Elektrownia oraz ul. Racjonalizatorów.

Projekt przewiduje realizację następującego zestawu działań:

1. Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, w tym ocenę stanu infrastruktury technicznej oraz analizy kosztową uzbrojenia.
  2. Opracowanie kompleksowych badań geologiczno- inżynierskich, w tym określenia warstw geologicznych, nośności gruntu, poziomu lustra wód gruntowych.
  3. Dokumentacja techniczna i projektowo-budowlana uzbrojenia terenu.
  4. Opracowanie projektu makroniwelacji oraz analizy kosztowej makroniwelacji.
  5. Opracowanie informacji o klimacie inwestycyjnym.
  6. Projekty doradczo-promocyjne.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.