Adaptacja pomieszczeń na sale dydaktyczne dla dzieci z niepełnosprawnością w PM nr 21 w Bytomiu

Logo projektu

Projekt: Adaptacja pomieszczeń na sale dydaktyczne dla dzieci z niepełnosprawnością w Przedszkolu Miejskim nr 21 w Bytomiu
Oś priorytetowa: XII. Infrastruktura edukacyjna
działanie: 12.1. Infrastruktura wychowania przedszkolnego
poddziałanie: 12.1.1 . Infrastruktura wychowania przedszkolnego - ZIT

Umowa o dofinansowanie podpisana 30 sierpnia 2016 r. pomiędzy Województwem Śląskim, reprezentowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego pełniący rolę Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, a Miastem Bytom.

Poziom dofinansowania: 85 % kosztów kwalifikowalnych.
Wartość zadania ogółem: 691 506,00 zł
Kwota dofinansowania ze środków unijnych: 538 558,39 zł

Cel projektu:

upowszechnianie edukacji przedszkolnej dla dzieci 3-4 letnich poprzez zwiększenie liczby miejsc w Przedszkolu Miejskim nr 21 w Bytomiu.

Opis projektu:

W ramach projektu zaplanowano następujące prace remontowo - budowlane:

1. dobudowa podnośnika osobowego dla przewozu osób niepełnosprawnych z szybem samonośnym do wysokości 1 piętra,
  2. remont sanitariatów przy salach dydaktycznych z uwzględnieniem dostosowania dla osób niepełnosprawnych,
  3. poszerzenie otworów drzwiowych i wymiana drzwi do sanitariatów i sal dydaktycznych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych,
  4. dostosowanie dróg komunikacji ogólnej do wymogów ppoż. oraz projekt oświetlenia awaryjnego - ewakuacyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  5. wymiana podłóg w holach i salach dydaktycznych,
  6. wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej,
  7. montaż urządzeń rehabilitacyjnych w sali zajęć ruchowych,
  8. malowanie pomieszczeń wraz z naprawą tynków,
  9. doposażenie kuchni i sal dydaktycznych,
  10. wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych umożliwiającego komunikację na istniejący plac zabaw.

W projekcie zastosowano standardowe, sprawdzone w praktyce rozwiązania technologiczne, gwarantujące wysoką jakość i bezpieczeństwo wykonania.

Zakres prac dostosowano do rzeczywistych potrzeb projektu nieinwestycyjnego zaplanowanego do realizacji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, aby zapewnić realizację założonych celów, podnieść jakość warunków edukacji przedszkolnej, w tym umożliwić ją większej grupie dzieci (3-4 letnich) oraz dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami.
Planowany termin zakończenia realizacji projektu: 24 lipca 2017 r.

www.mapadotacji.gov.pl