Logotypy projeku

Przebudowa i adaptacja budynku przy ulicy Karola Miarki na potrzeby Centrum Integracji Społecznej.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oś priorytetowa: X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna działanie 10.2. Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych poddziałanie: 10.2.3. Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych – OSI

Nazwa Beneficjenta: Bytom – miasto na prawach powiatu
Realizator projektu: Centrum Integracji Społecznej w Bytomiu
Całkowita wartość projektu: 5 826 592,24 zł
Kwota wydatków kwalifikowalnych: 5 773 ,589,74 zł
Kwota dofinansowania ze środków EFRR: 4 907 551,29 zł
Kwota dofinansowania z Budżetu Państwa: 577 358,96 zł
Okres rzeczowej realizacji projektu: 01.04.2018 r. – 31.07.2019 r.

Opis projektu: Przedmiotem projektu jest dostosowanie budynku Centrum Integracji Społecznej w Bytomiu przy ul. Karola Marki 10 do prowadzenia działań zmierzających do usamodzielnienia osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez edukację zawodową i społeczną, wzmocnienie potrzeby powrotu na rynek pracy i pełnienia ról społecznych. Zakres projektu obejmuje prace remontowe dachu, elewacji, fundamentów, stolarki okiennej i drzwiowej, komunikacji, pomieszczeń, instalacji wewnętrznych, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i przepisów p.poż. oraz zagospodarowanie terenu.

Cel główny projektu: dostosowanie budynku Centrum Integracji Społecznej do prowadzenia działań zmierzających do usamodzielnienia osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez edukację zawodową i społeczną, wzmocnienie potrzeby powrotu na rynek pracy i pełnienia ról społecznych.

Cel szczegółowy projektu: wzrost dostępności i jakości usług społecznych zapobiegających ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Efektami realizacji inwestycji będzie stworzenie warunków do:

• aktywizacji i poprawy kwalifikacji osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • zmniejszenie sfery ubóstwa,
  • poprawa jakości kapitału społecznego.

W zrewitalizowanym budynku rozpocznie działanie pracownia gastronomiczna ze stołówką, w pełni wyposażona pracownia fryzjerska i pracownia krawiecko-rękodzielnicza. Zostanie otwarta sala komputerowa, która wykorzystywana będzie przez osoby oddalone od rynku pracy.