Janusz i Marta Cichoniowie

Przez pewien czas przebywał w Holandii, później w Katowicach, wynajmował też mieszkanie w Łagiewnikach. Od czterech lat mieszka na stałe w Karbiu. Nie lubi marnować czasu na dojazdy, a w Bytomiu wszystko ma w pobliżu: dobre połączenie komunikacyjne, pracę dla siebie i żony oraz atrakcje sportowe.

W 2014 roku Janusz Cichoń powrócił do Polski z krótkiego pobytu w Holandii, gdzie pracował jako operator maszyn przy produkcji plastikowych pojemników na żywność.

- Razem z żoną Martą postanowiliśmy, że osiedlimy się w Katowicach, gdzie wynajmiemy mieszkanie i znajdziemy pracę, ale okazało się, że ceny wynajmu są wysokie, a z zatrudnieniem też nie jest wcale tak łatwo. W Katowicach wynajmowaliśmy mieszkanie tylko przez kilka miesięcy - mówi pochodzący z Raciborza nowy mieszkaniec Bytomia.

Następnie państwo Cichoniowie wynajęli mieszkanie w Łagiewnikach. - Zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę ze względów finansowych i tam także wynajmowaliśmy lokum. Po dwóch latach zdecydowaliśmy się na kupno własnego mieszkania - kontynuuje Cichoń.

Tylko dziesięć minut

W 2017 roku rodzina zdecydowała się na osiedlenie w Karbiu. - Wybraliśmy ten rejon z kilku powodów. Po pierwsze cena mieszkania była bardzo korzystna w porównaniu do innych miejscowości na Górnym Śląsku a Bytom jest świetnie skomunikowany z innymi miastami. Nie chcieliśmy marnować czasu na dojeżdżanie do pracy. Jak pracowałem w Czeladzi, a wynajmowałem mieszkanie w Łagiewnikach, w jedną stronę jechałem ponad pół godziny. Obecnie jestem zatrudniony w Rudzie Śląskiej i droga do zakładu zabiera mi tylko 10 minut. Żona ma jeszcze bliżej, bo pracuje w centrum Bytomia - mówi Cichoń, który jest zatrudniony jako operator maszyn CNC.

Kościół, sklepy, przedszkole, park

Jakie są jeszcze atuty Bytomia? - Wiadomo, że na temat Bytomia różnie się mówi, ale nam tutaj niczego nie brakuje. Wszystko jest blisko, na wyciągnięcie ręki. W pobliżu kościół, sklepy, apteki. Niedługo syn Przemek pójdzie do przedszkola i też mamy w pobliżu przedszkole. Obok jest również park Marii Konopnickiej, który będzie niedługo rewitalizowany - mówi o Karbiu nowy mieszkaniec. - Bardzo podoba mi się to, że Bytom zmierza w dobrym kierunku. Doskonale widać, ile kamienic zostało wyremontowanych oraz ile nowych inwestycji jest realizowanych. Mnie ucieszyło to, że w tym roku w mieście otwarto lodowisko oraz Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych - dodaje Cichoń.