Wstrząs w kopalni Bobrek. Nie żyje jeden z górników
27 Marca 2024W wyniku wstrząsu o sile 2x10 do 6 J, do którego doszło we wtorek 26 marca o godz. 17.03 w drążonym chodniku kopalni KWK Bobrek w Bytomiu zmarł jeden z poszkodowanych górników. To 36-letni bytomianin, który osierocił dwoje dzieci.

W rejonie zagrożenia było dziewięciu górników. Pozostali poszkodowani, którzy przebywali w chodniku objętym wstrząsem, zostali uratowani. Przez całą noc trwała akcja ratunkowa z udziałem ratowników górniczych. Obecnie pięciu poszkodowanych górników przebywa w szpitalach, trzech górników, którzy znajdowali się w strefie wypadku – jest już w swoich domach.
Rodzinie, Bliskim zmarłego górnika oraz całej Górniczej Braci składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Podobne wiadomości:
- Barbórka na liście UNESCO. Decyzja jeszcze w tym roku 2026-02-06
- Koniec górnictwa w Bytomiu: ostatnia tona węgla z KWK „Bobrek” wyjechała na powierzchnię. Prezydent miasta pyta: co w zamian? 2025-12-30
- Projekt „Akcja Zawodowa Transformacja” 2025-12-19
- Imieniny u Baśki w KWK „Bobrek” 2025-12-05
- Imieniny BAŚKI świętujemy w kopalni „Bobrek” 2025-12-02
- Historia Bytomia nierozerwalnie związana jest z górnictwem 2025-11-30
- W CSRG świętowali Barbórkę 2025-11-28
- Obchody 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej w Bytomiu. Upamiętniono tragedię górników z KWK „Bobrek” w 1945 roku 2025-03-28
- Górnicza orkiestra obudziła bytomian. Dzisiaj obchodzimy Barbórkę 2023-12-04
- Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel kupiony od gminy po preferencyjnych cenach 2022-11-24