• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 12920.

kanał
RSS
Ostatnia działka w KSSE w Bytomiu sprzedana! Pows
Ostatnia działka w KSSE w Bytomiu sprzedana! Powstanie tam zakład produkcyjny za 100 mln zł

Ostatnia działka w KSSE w Bytomiu sprzedana! Powstanie tam zakład produkcyjny za 100 mln zł 12/07/2024

Największa działka o powierzchni prawie 4,6 ha na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Hakuby w Bytomiu ma swojego właściciela. 11 lipca firma GREMBOX Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej, lider w produkcji i sprzedaży opakowań z tektury falistej oraz akcesoriów do pakowania za ponad 6,3 mln zł zakupiła teren pod budowę nowocze-snego zakładu produkcyjnego. Znajdzie w nim zatrudnienie około 50 pracowników.

Tworzyły krajobraz miasta. Co dzisiaj pozostało
Tworzyły krajobraz miasta. Co dzisiaj pozostało po dawnych zakładach przemysłowych?

Tworzyły krajobraz miasta. Co dzisiaj pozostało po dawnych zakładach przemysłowych? 20/07/2024

Dawny browar przy ul. Wrocławskiej, jedna z najnowocześniejszych ekologicznych oczyszczalni ścieków w Europie, a także dawne obiekty po kopalniach węgla kamiennego oraz rud cynku i ołowiu. Za nami kolejny spacer organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Miasta Gwarków. Tym razem bytomski historyk Tomasz Sanecki przybliżył miłośnikom dziejów Bytomia historię nieistniejących już zakładów przemysłowych w

Będzie upalnie!
Będzie upalnie!

Będzie upalnie! 20/07/2024

Synoptycy alarmują. W niedzielę, 21 lipca temperatury w województwie śląskim mogą osiągnąć 32°C. A w poniedziałek 22 lipca termometry mogą wskazać 33°C.

Nocna Szychta przyciągnęła tłumy
Nocna Szychta przyciągnęła tłumy

Nocna Szychta przyciągnęła tłumy 20/07/2024

W piątek, 19 lipca, Górnośląskie Koleje Wąskotorowe zorganizowały wyjątkowe wydarzenie — Nocną Szychtę, która okazała się ogromnym sukcesem. Wieczorno-nocna przejażdżka najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie przyciągnęła do Bytomia licznych miłośników kolejnictwa i industrialnej historii.

BCKino Plenerowe oczarowało widzów w zabytkowym
BCKino Plenerowe oczarowało widzów w zabytkowym Parku Tiele - Wincklerów w Miechowicach

BCKino Plenerowe oczarowało widzów w zabytkowym Parku Tiele - Wincklerów w Miechowicach 20/07/2024

Wczorajszy wieczór przyniósł mieszkańcom Bytomia niezapomniane wrażenia kinowe w wyjątkowej scenerii. Bytomskie Centrum Kultury zorganizowało kolejną edycję „BCKina Plenerowego”, tym razem przenosząc „salę kinową” do zabytkowego Parku Tiele - Wincklerów w Miechowicach.

Rusza przebudowa ulicy Nickla w Miechowicach. Będ
Rusza przebudowa ulicy Nickla w Miechowicach. Będą utrudnienia w ruchu drogowym

Rusza przebudowa ulicy Nickla w Miechowicach. Będą utrudnienia w ruchu drogowym 19/07/2024

Rozpoczyna się długo oczekiwana przez mieszkańców Miechowic przebudowa ulicy Nickla. W poniedziałek 22 lipca wykonawca inwestycji wprowadzi organizację ruchu na czas pierwszego etapu przebudowy. Zamknięty zostanie odcinek ulicy Nickla od skrzyżowania przy budynku Nickla 130 w rejonie hali tenisowej, do połączenia z drogą wewnętrzną w rejonie Nickla 118-122. Pierwszy etap robót przy ul. Nickla potrwa do 5 sierpnia.

Uwaga pasażerowie komunikacji tramwajowej! Zmiany
Uwaga pasażerowie komunikacji tramwajowej! Zmiany w rozkładach jazdy

Uwaga pasażerowie komunikacji tramwajowej! Zmiany w rozkładach jazdy 19/07/2024

Zakończenie prac związanych z modernizacją torowiska tramwajowego w Rudzie Śląskiej – Chebziu, a także rozpoczęcie robót na katowickim Rynku będzie powodem zmian w kursowaniu czterech linii tramwajowych w Bytomiu. Zmiany w rozkładach jazdy zostaną wprowadzone między 21 a 22 lipca na liniach tramwajowych nr 5, 7, 9 i 17.

Wodny plac zabaw znów dostępny, basen dla niepł
Wodny plac zabaw znów dostępny, basen dla niepływających – zamknięty

Wodny plac zabaw znów dostępny, basen dla niepływających – zamknięty 19/07/2024

Od jutra (20 lipca 2024 r.) znajdujący się w Parku Miejskim im. hm F. Kachla wodny plac zabaw będzie znów dostępny dla najmłodszych.

Ogłoszenie Wydziału Inżynierii Środowiska

Ogłoszenie Wydziału Inżynierii Środowiska 19/07/2024

Obwieszczenie - zawiadomienie stron o złożonym wniosku o zawieszenie postępowania oraz o wyznaczeniu nowego terminu załatwienia sprawy dot. wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na „Budowie farmy fotowoltaicznej w Rudzie Śląskiej w rejonie ulic Chorzowskiej, Lompy i Otylii (działki o numerach ewidencyjnych: 3792/225, 3795/225, 3796/225, 3797/225, 3801/221, 3803/221, 3804/221 obręb Nowy

Rusza kolejna edycja programu stażowego – Teren
Rusza kolejna edycja programu stażowego – Teren Tańca

Rusza kolejna edycja programu stażowego – Teren Tańca 19/07/2024

Teatr Rozbark oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu ogłaszają nabór na staż w ramach programu „Teren Tańca”. Program skierowany jest do zawodowych tancerzy, którzy chcą poznać realia pracy w teatrze. Stażyści będą także posiadać możliwość zaangażowania w realizację projektów u boku artystów Teatru Rozbark oraz udziału w jednym ze spektakli repertuarowych.

do góry