• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel (..)

Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel kupiony od gminy po preferencyjnych cenach

24 Listopada 2022

Bytom przystąpił do programu, w ramach którego uprawnieni mieszkańcy będą mogli kupić węgiel od gminy po preferencyjnej cenie 1900 zł brutto za tonę. Od czwartku, 24 listopada osoby, których wnioski o zakup węgla zostały rozpatrzone pozytywnie, mogą zapłacić za węgiel w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (gotówką lub kartą płatniczą). Następnie, w terminie wyznaczonym przez MOPR oraz z fakturą i informacją o uprawnieniach do zakupu węgla wystawioną przez MOPR mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel w składzie Węglokoksu Kraj SA - KWK Bobrek-Piekary Śląskie przy ul. Konstytucji 76 w Bytomiu.

Dystrybucja węgla rozpocznie się w poniedziałek, 28 listopada. Dotychczas do MOPR wpłynęło 468 wniosków dotyczących zakupu po preferencyjnej cenie paliwa stałego dla gospodarstw domowych, z czego zweryfikowano już pozytywnie 391.

 

v

Jak odebrać węgiel?

Od czwartku, 24 listopada osoby, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone i otrzymały potwierdzenie posiadania uprawnienia, mogą zapłacić za węgiel w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (gotówką lub kartą płatniczą) i następnie z fakturą i informacją o uprawnieniach do zakupu węgla wystawioną przez MOPR w wyznaczonym przez placówkę terminie zgłosić się w punkcie przy bramie towarowej składu Węglokoks Kraj SA - KWK Bobrek przy ul. Konstytucji 76. Dystrybucja węgla rozpocznie się w poniedziałek, 28 listopada.

 

v

Węgiel będzie wydawany od poniedziałku do piątku dla 25 osób dziennie.

Gmina nie organizuje transportu ze składu węgla do gospodarstwa domowego - mieszkańcy powinni zadbać o transport węgla we własnym zakresie.

W tym roku, w pierwszej turze, miasto zamówiło 700 ton węgla (kostka, orzech i ekogroszek) wydobyty przez KWK Bobrek.

 

v

Węgiel w preferencyjnej cenie przysługuje:

  • gospodarstwom domowym, którym wypłacony został dodatek węglowy;
  • gospodarstwom domowym, których wniosek o dodatek węglowy został pozytywnie rozpatrzony;
  • gospodarstwom domowym, które złożyły wniosek o wypłatę dodatku węglowego i spełniają warunki wskazane w ustawie o dodatku węglowym;
  • gospodarstwom domowym, które wskazały węgiel jako podstawowe źródło ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnej cenie nie będzie dotyczyła osób, które nabyły węgiel w cenie niższej niż 2 tys. zł brutto za tonę w sezonie grzewczym 2022/2023 - mieszkańcy będą zobowiązani do złożenia stosownej deklaracji pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Formularze wniosków dostępne są poniżej oraz w Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Wnioski należy składać:

  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej - wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, 
  • tradycyjnie (papierowo) wnioski są przyjmowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 pokój nr 5 lub 6,
  • od poniedziałku do piątku w godzinach: - poniedziałek: 8:00-16:30 - wtorek-czwartek: 8:00-15:00 - piątek: 8:00-13:30.
Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel kupiony po preferencyjnych cenach (2) Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel kupiony po preferencyjnych cenach (2)
10

Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel kupiony po preferencyjnych cenach

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Dla mieszkańca
pdf 2022-11-24 wniosek_zakup_paliwa_stalego.pdf
ilość pobrań: 62
wniosek_zakup_paliwa_stalego.pdf 439.87KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry