Strona główna/Aktualności/Ruszyła 8. edycja Kilometrów Dobra

Ruszyła 8. edycja Kilometrów Dobra

2 Kwietnia 2021

Kilometry Dobra to wyjątkowa inicjatywa, zrzeszająca organizacje pozarządowe z całej Polski, które zbierają środki na realizację celów społecznych. W akcji bierze udział Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu.

Kilometry Dobra to kampania społeczna, jednocząca różnorodne organizacje pozarządowe we wspólnym celu, jakim jest zbieranie środków na realizację ich misji.

Miliony złotych

Przez trzy miesiące trwania akcji, każdy uczestnik zbiera fundusze na swój wyznaczony cel społeczny. Ostateczny kształt działań zależy od uczestników, pojawiają się kiermasze rękodzieła, licytacje fantów przekazanych przez sympatyków czy tradycyjne zbiórki do puszek. W ciągu siedmiu dotychczasowych edycji Kilometrów Dobra, do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 5,7 milionów złotych, dzięki którym zrealizowano 220 projektów społecznych wspierających m.in. osoby chore, niepełnosprawne, czy starsze. Kampanię wspierają znani i lubiani ambasadorzy, m.in. Wiktoria Gąsiewska, Krzysztof Ibisz, czy Beata Ścibakówna.

Warsztat Terapii Zajęciowej

Bytomskie licytacje

W akcji bierze udział Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu, którego celem jest zebranie środków na gruntowny remont i dostosowanie nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej dla potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz na utworzeniu i zagospodarowaniu oczka wodnego w nowo powstającym ogrodzie sensorycznym przy Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym w Bytomiu. Z powodu pandemii większość działań realizowanych jest online, m.in prowadzone są licytacje.

Więcej informacji - Kilometry Dobra w Bytomiu

Podobne wiadomości:

do góry