Bytomianie wsparli „GONItwę”
9 Września 2023Bytomianie już nie raz udowodnili, że potrafią się jednoczyć i aktywnie brać udział w akcjach charytatywnych. Dzisiaj 9 września podczas kolejnej organizowanej w naszym mieście „GONItwy” w imprezie wzięło udział prawie 100 uczestników, rywalizujących zarówno w biegu, jak i nordic-walkingu. W tym roku wszystkie zebrane środki podczas biegu przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Bytomiu.
Bytomska impreza odbyła się w Parku im. Franciszka Kachla już po raz szósty, a jej uczestnicy rywalizowali w biegu na 5 km, gdzie najlepszy czas uzyskali: zwycięzca - Mateusz Kurek /00:18:28/, drugi Dawid Józefik /00:18:38/ i na trzecim miejscu Rafał Broja /00:19:25/ oraz nordic-walkingu na dystansie 2,5 km, gdzie najlepszy czas osiągnął Marian Małka /00:16:07/, drugi - Eugeniusz Dędys /00:17:22/ i na trzecim miejscu Andrzej Myśliwiec /00:17:43/.
W akcję jak co roku włączyło się Miasto Bytom. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz radni Joanna Stępień i Michał Misiaszek przywitali uczestników dzisiejszego wydarzenia, dziękując im za wsparcie akcji, zaś zastępca prezydent Bytomia Adam Fras uczestniczył w biegu na dystansie 5 km. Warto dodać, że bieg wsparli również piłkarze i trenerzy BS Polonia Bytom.
Zobacz Wyniki Biegu i Nordic-Walking
PSONI działa od 30 lat
Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu powstało w październiku 1993 roku. Po niespełna roku powstała pierwsza placówka - Warsztaty Terapii Zajęciowej. W placówce swoje miejsce odnaleźli pierwsi niepełnosprawni mieszkańcy naszego miasta, a także miast ościennych: Radzionkowa i Piekar Śląskich. Kolejnymi placówkami utworzonymi przez Stowarzyszenie były: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (OREW), Mieszkania Chronione, Zespół Aktywności Społecznej (w miejsce Świetlicy Integracyjnej), Centrum DZWONI (Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie), a także Galeria Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Ważnym aspektem działania bytomskiego Koła okazała się opieka i wsparcie rodzin osób z niepełnosprawnościami, a także prowadzenie monitoringu stanu zaspokojenia ich potrzeb w zakresie dostępności do specjalistycznych usług leczniczych, społecznych, edukacyjnych, zawodowych, a także mieszkaniowych.
Czym zajmuje się OREW?
Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy w Bytomiu rozpoczął działalność w kwietniu 2001 roku. Placówka prowadzi kompleksową edukację, rehabilitację i rewalidację dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym z chorobami sprzężonymi oraz niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim od 2,5 do 25 roku życia.
Wychowankowie realizują w placówce obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązek szkolny bądź nauki, uczestniczą w indywidualnych zajęciach z psychologiem, logopedą oraz fizjoterapeutą.
Organizatorem dzisiejszej imprezy było: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (PSONI KOŁO BYTOM OREW) oraz Miasto Bytom.

W charytatywnej akcji wzięło udział prawie 100 uczestników, rywalizujących zarówno w biegu, jak i nordic-walkingu
Podobne wiadomości:
- Metamorfoza sali gimnastycznej OREW w Szombierkach 2024-12-12
- 30 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej 2024-09-11
- W niedzielę MGB Bieg Charytatywny. Wciąż można się zapisać 2024-06-13
- Ruszyły zapisy na MGB Bieg Charytatywny 2024-05-17
- 30 lat PSONI 2023-11-20
- PSONI wyróżnione na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw 2023-10-31
- Kolejny etap budowy Kręgów Wsparcia w Polsce za nami 2022-06-29
- W sobotę 9. Bieg Świętych Mikołajów 2021-12-02
- Ruszyła rejestracja na bieg Kilometry Pomocy dla Szymona Siuzdaka 2021-11-19
- Kolejna GONItwa za nami 2021-09-11