Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej. Co słychać na placu budowy?
6 Września 2022Zakończenie betonowania muru oporowego, prac związanych z wykonaniem pierwszej części schodów i pochylni na pl. Wolskiego, a także ostatnie prace teletechniczne - to roboty, jakie w ostatnim tygodniu zrealizował wykonawca przebudowy ulicy Dworcowej.
Wykonawca przebudowy ul. Dworcowej intensywnie realizuje prace brukarskie oraz fundamentowe przy konstrukcji pergoli w rejonie pl. Wolskiego. Trwają też prace związane z wykonaniem przyłączy budynków do nowej instalacji elektrycznej. W ramach rewitalizacji ulicy Dworcowej, łączącej plac Michała Wolskiego z placem Tadeusza Kościuszki realizowane są nie tylko prace drogowe, ale również prace modernizacyjne kamienic - m.in. zabytkowej secesyjnej kamienicy przy Dworcowej 22.
Odnowione kamienice, nowe zieleńce, pergole i podział ulicy Dworcowej na strefę komercyjną i rekreacyjną
W ramach prac rewitalizacyjnych na ul. Dworcowej przebudowana zostanie ulica, sieci wodociągowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci elektryczne i teletechniczne. Ulica zyska nową - wygodną dla przechodniów, nawierzchnię z ciętego kamienia. Układ drogi zostanie podzielony na strefy: komercyjną - przeznaczoną dla lokalnych przedsiębiorców, rekreacyjną - na której królować będzie zieleń i mała architektura, oraz na strefę ruchu. Przebudowa obejmuje powstanie nowych zieleńców, nasadzenia roślinności w donicach, budowę pergoli, postawienie nowych ławek i koszy na śmieci. Ruch samochodów na przebudowanej ul. Dworcowej zostanie uspokojony i ograniczony do niezbędnego minimum: pojawi się też monitoring kontrolujący wjazd samochodów na ul. Dworcową, zmianie ulegnie organizacja ruchu.

Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej. Co słychać na placu budowy?
Co ważne, remontu doczeka się nie tylko nawierzchnia ulicy Dworcowej, ale również znajdujące się przy niej kamienice. Swój dawny blask odzyska 11 kamienic, gdzie cały czas postępują prace związane z termomodernizacją kamienic wspólnot mieszkaniowych przy ul. Dworcowej oraz na rogu ul. Dworcowej i Moniuszki. Warto podkreślić, że w większości już kamienic prace dobiegły końca lub są na ostatnim etapie prac.
Rewitalizacja ulicy Dworcowej możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Unii Europejskiej, a w projekcie tym, gdzie liderem jest ZBM-TBS sp. z o.o. uczestniczą również Miejski Zarząd Dróg i Mostów, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej. Co słychać na placu budowy?
Wartość projektu pn. „Rewitalizacja podobszaru 10 w Bytomiu - okolice ulicy Dworcowej i Rynku” obejmującego ulicę Zaułek, Dworcową oraz okolice bytomskiego Rynku to ponad 26 mln zł, z czego dofinansowanie, jakie miasto pozyskało wynosi 15,3 mln zł.
Podobne wiadomości:
- Fundacja La Luna na pomoc psim seniorom 2025-01-16
- Dojeżdżasz do posesji na ul. Dworcowej? Pamiętaj o przedłużeniu zaświadczenia na wjazd 2024-10-08
- Zagłosuj na Kolonię Zgorzelec i ul. Dworcową 2024-08-01
- 4 Design Days 2024. Prezydent Bytomia o rewitalizacji Śródmieścia 2024-01-27
- Ważne miejsce przy Dworcowej 2024-01-26
- Sygnalizatory pomogą kierowcom na ul. Dworcowej 2023-12-20
- Dworcowa po rewitalizacji. Od 16 października zaczną obowiązywać nowe zasady wjazdu na główny deptak miasta 2023-09-14
- Dworcowa po rewitalizacji - zapraszamy zarządców i przedsiębiorców na spotkanie 2023-09-06
- Bytomianie spotkali się na nowej Dworcowej 2023-09-01
- Spotkajmy się na Nowej Dworcowej 2023-08-23