• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Rusza Lato w Mieście

Rusza Lato w Mieście

22 Czerwca 2022

Wyjątkowe spacery, aktywność w plenerze i mnóstwo urozmaiconych warsztatów twórczych, artystycznych i sportowych. Poznajcie harmonogram wydarzeń organizowanych z myślą o najmłodszych, którzy wakacje spędzą w Bytomiu.

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na cykl warsztatów dla najmłodszych pod nazwą „Parkobajtle”. Dla dzieci Becek przygotował zajęcia ruchowe, muzyczne i zabawę na wolnym powietrzu oraz spotkania z bajkami. Warsztaty dla dzieci w ramach programu "Bytom - Ambasadą nieMożliwego" poprowadzi też Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA. Od lat Ambasadorzy nieMożliwego wspierają w rozwoju i w przezwyciężaniu życiowych kryzysów, dzieci, młodzież ich rodziny oraz nauczycieli.

b

Nie zabraknie również cyklu koncertów dla publiczności stęsknionej muzyki pod gołym niebem. Dlatego już od 10 lipca do 28 sierpnia co niedzielę, o godz. 17:00 w scenerii Stawu Północnego w Parku Miejskim im. F. Kachla Becek będzie zapraszał na muzyczną ucztę. Wystąpią m.in. JaniaBand,Gabriela Silva, Zespół Banita Band, Łukasz „Lucky” Franusik, Koncert „Jazz Bar Trio”, Waldemar Rychły i Przyjaciele, An Dreo e Karina, North Cape. Repertuar będzie zróżnicowany - od folku i szant przez śląską piosenkę biesiadną do pieśni operetkowych.

Na okres wakacji powraca też plenerowe BCKino. Już 8 lipca do 26 sierpnia w piątki w różnych częściach miasta będzie można uczestniczyć w seansach pod chmurką, m.in. na Rynku, na pl. św. Barbary, przy Hali na Skarpie czy Pałacu w Miechowicach. Bilety w cenie 5 zł.

b

Becekobus - w drodze do ekoprzygody

Już po raz 14 na ulice Bytomia wyjedzie uwielbiany przez starszych i młodszych Becekobus. Jak co roku zawita do dzieci z różnych części miasta, by porwać najmłodszych do wspólnego tworzenia, zabawy, udziału w warsztatach naukowych i ekologicznych w ramach letniego odjazdu warsztatowego. Becekobus pojawi się w naszym mieście 15 sierpnia i będzie kursował do 29 sierpnia. Na zajęcia w Becekobusie obowiązują zapisy.

Nieoczywiste spacery

W ramach cyklu Bytom Nieoczywisty Biuro Promocji Bytomia zorganizuje cztery spacery tematyczne. Jacek Maniecki, współtwórca Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury, opowie, jak zmieniała się zabudowa Bytomia na przełomie XIX i XX wieku; Arkadiusz Makowski, pasjonat przyrody, członek Górnośląskiego Koła Ornitologicznego poprowadzi spacer „Żabie Doły. Ostoja lęgowa na pograniczu miast”; fotografka Teresa Ebis przybliży bytomskie kamienice, a historyk Dariusz Pietrucha oprowadzi po funkcjonalnej architekturze międzywojnia. Na spacery po Bytomiu zaprasza też Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, podczas których na chętnych czeka pełne ciekawostek zwiedzanie m.in. Łagiewnik, Kolonii Zgorzelec, wzgórza św. Małgorzaty, rezerwatu Segiet oraz architektonicznych perełek.

 

W wakacyjnym rozkładzie jazdy znalazły się też urozmaicone wydarzenia organizowane w Pałacu w Miechowicach, w tym m.in. wycieczka wąskotorówką oraz piknik nad jeziorem dla dzieci z Polski i Ukrainy z opiekunami w ramach projektu Przystań Świętego Mikołaja, wycieczka do Miechowickiej Ostoi Leśnej oraz warsztaty sceniczne i muzyczne.

Nie tylko dla młodych artystów

Teatr Rozbark zaprasza na warsztaty taneczne, malarskie, aktorskie, wokalne. Opera Śląska organizuje warsztaty tańca, śpiewu i malarstwa oraz zajęcia studia baletowego dla dzieci i dorosłych. Ciekawą ofertę przygotował Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, który zaprasza m.in. na warsztaty ceramiczne, plastyczne i do pracowni modelarskiej. Z kolei Zespół Szkół w Bytomiu Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach przygotował zajęcia dla dzieci, które chcą udoskonalić m.in. znajomość języka angielskiego, wiedzę z sieci komputerowych oraz porad kosmetycznych. Placówka edukacyjna prowadzić również będzie lekcje języka polskiego dla dzieci z Ukrainy.

b

Nauka kodowania i muzealny ogród

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje Letnią Akademię Podróżnika, czyli warsztaty o charakterze artystyczno-literackim wzbogacone prezentacjami multimedialnymi i zabawami z robotami edukacyjnymi do nauki kodowania. Biblioteka organizuje spotkania poświęcone m.in. Pippi Pończoszance, dzikiej Afryce oraz podróżującym kobietom. Od lipca Muzeum Górnośląskie w każdy wtorek i sobotę poleca „Muzeum pod chmurką, czyli warsztaty w muzealnym ogrodzie”, w ramach których dzieci wezmą udział w m.in. malowaniu światłem i wycieczce w średniowiecze.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Na tych, który wolą wakacje spędzić w ruchu czekają m.in. wodny plac zabaw, Torkacik, Orlik, rolkowisko, pływalnia odkryta przy ul. Wrocławskiej, ścianka wspinaczkowa. Bogatą ofertę przygotowały bytomskie kluby sportowe. StasiakDojo zaprasza na „Wakacyjne Karate dla wszystkich” oraz na jogę. Zajęcia z karate tradycyjnego organizuje także MUKS Bytom. Bytomskie Towarzystwo Szermiercze oferuje treningi szermierki dla dzieci i dorosłych, a Czarna Strzała na bocznym boisku Polonii Bytom „Wakacje z łukiem”. Najmłodsi mogą wziąć udział w zajęciach z gimnastyki artystycznej w Stowarzyszeniu Oarte.

Górnik Bytom, który w czerwcu został wyróżniony przez Polski Związek Tenisowy, jako najlepiej pracujący klub w kraju z młodymi zawodnikami do lat 12, organizuje półkolonie oraz zaprasza na szereg prestiżowych imprez. Na kortach przy ulicy Tarnogórskiej zostaną zorganizowane m.in. Narodowe Mistrzostwa Polski, Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów oraz Superliga. Półkolonie na śiance wspinaczkowej organizuje Klub Sportowy Skarpa Bytom w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza w ramach Aktywnych poranków na trawie na zajęcia „zdrowy kręgosłup” dla dorosłych oraz warsztaty ruchowe i kreatywne dla najmłodszych.

Podróż koleją wąskotorową

Wśród letnich propozycji spędzenia wolnego czasu znalazły się też przejażdżki pociągami turystycznymi Górnośląskich Kolei Wąskotorowych na trasie Bytom - Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie.

Na większość wydarzeń obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje w załączniku.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Dla mieszkańca
docx 2022-06-24 2022 - LATO W MIEŚCIE - PROGRAM(4).docx
ilość pobrań: 76
2022 - LATO W MIEŚCIE - PROGRAM(4).docx 65.56KB -

Podobne wiadomości:

do góry
30 czerwca 2022 roku mija termin zgłaszania źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Od poniedziałku, 27 czerwca, uruchamiamy dodatkowy punkt informacyjny CEEB w Urzędzie Miejskim w Bytomiu w pokoju 119 przy ul. Parkowej 2.