• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Mali podróżnicy odkrywali tajemnice Czarnego Lądu

Mali podróżnicy odkrywali tajemnice Czarnego Lądu

5 Sierpnia 2022

Za nami kolejne wakacyjne spotkanie z cyklu „Letnia Akademia Podróżników”. Tym razem wybraliśmy się na Czarny Ląd. 2 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy Barbarę Rędzińską, bytomską podróżniczkę, która opowiedziała dzieciom o swoich podróżach po Afryce. 

Mali podróżnicy odkrywali tajemnice Czarnego Lądu

W podróż po Afryce Barbara Rędzińska zabrała uczestników zajęć do Zimbabwe, Botswany, Namibii i Republiki Południowej Afryki oraz Przylądka Dobrej Nadziei. Dzieci zobaczyły, jak wyglądają pustynia Namib i Wodospady Wiktorii, przyjrzeli się dwóm grupom etnicznym zamieszkującym Namibię: Himba i Herero.

Mali podróżnicy odkrywali tajemnice Czarnego Lądu (1) Mali podróżnicy odkrywali tajemnice Czarnego Lądu (1)
4

Mali podróżnicy odkrywali tajemnice Czarnego Lądu

W podróżach po Czarnym Lądzie nie zabrakło także zwierząt. Afryka jest jednym z najbardziej fascynujących kontynentów, jeśli chodzi o różnorodność fauny. To właśnie na Czarnym Lądzie można spotkać na wolności słonie, zebry, żyrafy, hipopotamy, nosorożce, antylopy, krokodyle, flamingi, czy też ratele miodożerne - drapieżne ssaki uważane za najodważniejsze zwierzęta świata.

Warto dodać, że spotkaniom towarzyszyły warsztaty plastyczne. Na przygotowanej dużej mapie Afryki dzieli przylepiały obrazki zwierząt i ludów etnicznych żyjących na tym kontynencie oraz wykonywały zabawne lwy z płyt kompaktowych.

Podobne wiadomości:

do góry