Obraz, muzyka i taniec
7 Maja 2026Prosto w oczy – to tytuł najnowszej wystawy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, której wernisaż odbędzie się we wtorek 12 maja o 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Pl. Sobieskiego.
W wystawie biorą udział słuchaczki sekcji plastycznej Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tworzące pod kierunkiem Marty Hawlickiej. Prezentowane prace, wykonane w technice akrylu, stanowią osobiste i unikalne interpretacje tematu przewodniego, ukazując wrażliwości oraz kunszt artystek.
Wydarzenie uświetni występ artystyczny grupy tanecznej z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, która zaprezentuje choreografie przygotowane przez Magdalenę Futrzyk.
Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca maja.
Podobne wiadomości:
- „Gorączka Węgla. W cieniu przemysłu Bytomia”. Wystawa fotograficzna o bytomskich kopalniach 2026-03-26
- Ferie w mieście. Przed nami jeszcze tydzień laby 2026-02-22
- Zmiany w pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej 2025-12-15
- Wernisaż wystawy projektu „Gryfno Kofeina” 2025-12-10
- Dzieje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 2025-11-29
- Uwaga czytelnicy! Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu będzie czynna 1 grudnia 2025-11-27
- O historii bytomskich kopalń i zakładów górniczych. Kolejne spotkanie autorskie z Tomaszem Saneckim 2025-11-25
- Uwaga czytelnicy! Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu i jej filie nieczynne 1 grudnia 2025-11-24
- Szeptem, tak aby nie usłyszeli. Wernisaż wystawy prac studentów Akademii Sztuk Pięknych 2025-11-03
- Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kulikiem 2025-10-23