Aktualności

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy stawia na zdrowie 31/10/2023
Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu została 27 października uhonorowana certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie w ramach Śląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Dzień wcześniej SP nr 21 była gospodarzem Wojewódzkich Zmagań Edukacyjnych Świetlic Szkolnych - „Przez ruch do zdrowia”, którego organizatorem było wspólnie z bytomską szkołą Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka.

Między miastem a miastem: Bytom - Drohobycz 31/10/2023
Pod takim hasłem zrealizowany został przez Fundację FEIS projekt wspólnie z ukraińskim partnerem. Przez tydzień obserwowaliśmy pracę młodzieży z Bytomia i Drohobycza, a uczestnicy projektu zaangażowani byli w poszukiwanie tajemnic swoich miast i pogłębianiu wiedzy na temat swoich małych ojczyzn.

PSONI wyróżnione na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw 31/10/2023
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu zostało wyróżnione w ramach konkursu Lider śląskiego rynku pracy, zorganizowanego podczas 13. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Przyszli inżynierowie uczą się w Bytomiu 31/10/2023
W Zespole Szkół Technicznych w Szombierkach została utworzona inżynieryjna klasa akademicka Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy.

Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji pasażerskiej w okresie Wszystkich Świętych 30/10/2023
W środę 1 listopada w związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza w rejonie cmentarzy. Aby usprawnić poruszanie się w rejonie bytomskich nekropolii, od 31 października do 3 listopada wprowadzimy zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach w mieście. Najważniejsza z nich to czasowe otwarcie ulicy Piekarskiej na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Prusa. Czekają nas

Uwaga mieszkańcy! 2 listopada Punkt Paszportowy w Bytomiu będzie nieczynny 30/10/2023
Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, w czwartek 2 listopada Punkt Paszportowy w Urzędzie Miejskim w Bytomiu przy ul. Parkowej 2 będzie nieczynny.

Gala Silesian MMA 12 za nami 30/10/2023
W niedzielny wieczór 29 października kibice zobaczyli 11 emocjonujących walk MMA w Hali na Skarpie w Bytomiu - Szombierkach. Podczas gali Silesian MMA 12 w walce wieczoru w limicie 86 kg Mateusz Gola pokonał Remigiusza Grosa. W co-main evencie, także w walce MMA przez nokaut w drugiej rundzie zwyciężył swojego przeciwnika Sebastian Szweda.

Uwaga mieszkańcy! Możliwe przerwy w dostawie prądu w budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu 30/10/2023
Prace energetyczne będą powodem możliwych w dostawie prądu w budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu /ul. Parkowa 2/ między 8:30 a 9:30. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Bytomska “Jedynka” podnosi jakość usług kardiologicznych 30/10/2023
Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu zakwalifikował się do projektu E-KONSYLIUM, uruchomionego przez Ministerstwo Zdrowia. Placówka otrzymała wsparcie finansowe na wdrożenie zdalnych konsultacji kardiologicznych oraz zakup niezbędnego sprzętu, który poprawi jakość usług świadczonych przez Oddział Kardiologii.

W Muzeum Górnośląskim powstanie pracownia analiz molekularnych, konserwacji materiału genetycznego i bank DNA 30/10/2023
Pracownia analiz molekularnych, konserwacji materiału genetycznego i bank DNA to nowy projekt, który realizować będzie Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Jego celem jest utworzenie pierwszej, w pionie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracowni konserwacji, analiz molekularnych i banku DNA dla eksponatów muzealnych pochodzenia organicznego z zakresu dziedzictwa przyrodniczego. Projekt realizowany przez Muzeum Górnośląskie