• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Zmaluj coś na urodziny Bytomia – ogłaszamy konkurs na (..)

Zmaluj coś na urodziny Bytomia – ogłaszamy konkurs na projekt muralu. Nagrodą jest 10 tys. zł.

27 Marca 2024

W tym roku mija 770 lat od nadania Bytomiowi praw miejskich. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na stworzenie muralu, który ozdobi elewację kamienicy przy ul. Witczaka 42 i  tym samym upamiętni jubileuszowe obchody. Prace konkursowe można zgłaszać do 26 kwietnia.

Miejsce na nowy mural

Artyści – amatorzy i profesjonaliści, studenci i absolwenci uczelni plastycznych z całej Polski powalczą o nagrodę w wysokości 10 tys. zł za stworzenie projektu muralu nawiązującego do jubileuszu. Najlepsze prace uwzględniające charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny miejsca, powalczą w internetowym głosowaniu o możliwość realizacji na prawie 14-metrowej południowej elewacji oficyny przy ul. Witczaka 42.

– Kiedy w zeszłym roku ogłosiliśmy konkurs na projekt muralu, nie spodziewaliśmy, że wpłynie tyle fantastycznych prac. Zapraszamy artystów do nadsyłania zgłoszeń i z ciekawością czekamy na jubileuszowe projekty – zachęca prezydent Mariusz Wołosz.

148 mkw. do wymalowania

Zadaniem artystów, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie jest stworzenie projektu graficznego muralu. Projekt powinien uwzględniać charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny Śródmieścia. Wyłoniona w konkursie praca zostanie zrealizowana na południowej elewacji oficyny przy ul. Witczaka 42. Mural pokryje 148 mkw. ściany.

Tematyka prac powinna zatem nawiązywać zarówno do wyjątkowych, jubileuszowych okoliczności 770-lecia nadania praw miejskich Bytomiowi, jak i do warunków, wynikających z bezpośredniego otoczenia ściany kamienicy.

– Ponieważ w bezpośrednim sąsiedztwie ściany rosną drzewa, zależy nam, aby projekt uwzględniał ich obecność. W cyklu zmieniających się pór roku drzewa te będą się zmieniać, co może być dodatkową inspiracją dla twórców – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji.

Kto może zgłosić projekt muralu

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i przedsiębiorców, mających doświadczenie w projektowaniu i realizacji murali, w szczególności do artystów plastyków, studentów lub absolwentów uczelni plastycznych. Nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł oraz prawo do przeprowadzenia nadzoru autorskiego  podczas realizacji zwycięskiego projektu.

Najlepszy projekt wybiorą internauci

Na nadesłanie zgłoszeń konkursowych twórcy mają czas do 26  kwietnia 2024 r. Komplet dokumentów, tj. projekt muralu wraz z Kartą Zgłoszeniową, oświadczenie dotyczącym RODO  oraz portfolio, należy złożyć w formie elektronicznej na adres: .

Potem komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze projekty, które następnie trafią pod głosowanie internautów. Autor najlepszego projektu otrzyma 10 tys. zł nagrody. Następnie jego praca zostanie zrealizowana do końca tego roku.

Kategoria: Powiązane pliki [6]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Ogłoszenia
docx 2024-03-26 Regulamin konkurs mural 2024
ilość pobrań: 217
Regulamin konkurs mural 2024 32.23KB -
docx 2024-03-26 Informacja administratora o przetwarzaniu danych osobowych
ilość pobrań: 42
Informacja administratora o przetwarzaniu danych osobowych 18.28KB -
pdf 2024-03-26 Jubileusze logo Miasta Bytomia
ilość pobrań: 121
Jubileusze logo Miasta Bytomia 792.57KB zobacz
pdf 2024-03-26 Lokalizacja ściany przeznaczonej pod mural
ilość pobrań: 124
Lokalizacja ściany przeznaczonej pod mural 6.18MB zobacz
doc 2024-03-26 Karta zgłoszeniowa do Ogólnopolskiego Konkursu na wykonanie projektu muralu w Bytomiu
ilość pobrań: 62
Karta zgłoszeniowa do Ogólnopolskiego Konkursu na wykonanie projektu muralu w Bytomiu 34.5KB -
pdf 2024-03-26 Rzut ściany budynku, na którym należy umieścić projekt proponowanego muralu
ilość pobrań: 149
Rzut ściany budynku, na którym należy umieścić projekt proponowanego muralu 408.85KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry