• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

7 Czerwca 2022

Każdy właściciel lub zarządca nieruchomości ma obowiązek złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) prowadzonej  przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo i za jego niewypełnienie w terminie grozi grzywna.

Deklarację należy złożyć dla źródeł ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. Dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

Deklarację można złożyć na dwa sposoby:

  1. Drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie www.zone.gunb.gov.pl.
  2. W formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy/Miasta. Druki formularzy wraz z wzorami są dostępne poniżej:
  • Formularz A - budynki i lokale mieszkalne (plik pdf)
  • Formularz B - budynki i lokale niemieszkalne (plik pdf)

Więcej informacji można znaleźć na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Środowisko
pdf 2022-03-18 deklaracja dotycząca źródeł ciepła - Formularz A
ilość pobrań: 538
deklaracja dotycząca źródeł ciepła - Formularz A 259.67KB zobacz
pdf 2022-03-18 Deklaracja dotycząca źródeł ciepła - formularz B
ilość pobrań: 227
Deklaracja dotycząca źródeł ciepła - formularz B 289.42KB zobacz
do góry
30 czerwca 2022 roku mija termin zgłaszania źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Od poniedziałku, 27 czerwca, uruchamiamy dodatkowy punkt informacyjny CEEB w Urzędzie Miejskim w Bytomiu w pokoju 119 przy ul. Parkowej 2.