• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Zespół artystyczny Teatru Rozbark nagrodzony

Zespół artystyczny Teatru Rozbark nagrodzony

9 Sierpnia 2021

Spektakl „Szekspir: makieta", czyli koprodukcja kolektywu dziewczyńskiego „blisko" oraz zespołu artystycznego Teatru Rozbark pod dyrekcją artystyczną Anny Piotrowskiej otrzymał dwie nagrody podczas Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Na początku września spektakl zostanie wystawiony na bytomskiej scenie.

W Gdańsku jury przyznało koprodukcji pierwszą honorową nagrodę specjalną OFF. Spektakl „Szekspir: makieta" otrzymał także nagrodę publiczności ze szczególnym uwzględnieniem kreacji aktorskich Julii Lewandowskiej i Szymona Michlewicza-Sowy. „Szekspir: makieta" będzie wystawiony w Teatrze Rozbark 4 i 5 września. Spektakl powstał w koprodukcji Miry Mańki i Anny Rogoż, czyli kolektywu dziewczyńskiego “blisko” oraz zespołu Teatru Rozbark pod dyrekcją artystyczną Anny Piotrowskiej. 

Spektakl

Wielkie namiętności

Szekspir, znany ze swojej fascynacji toposem świata jako teatru, często podsuwał swoim bohaterom słowa, w których ujawniali konwencjonalność trawiących ich namiętności, sztuczność niektórych afektów lub wprost demaskowali iluzję świata rzeczywistego. Twórczynie „Szekspira: makiety” wykorzystują to eksplorowane przez dramatopisarza pole napięcia, jakie tworzy się między bohaterem a jego twórcą. Wielkie namiętności, kojarzone z monumentalnym gestem, a nawet sztampą, rozgrywają się tutaj w dość nieoczekiwanych przestrzeniach - pudełkach po butach czy słoikach. Wszystko po to, by na nowo zapytać o kwestie fundamentalne. Czemu ulegam, gdy ulegam namiętności? Czy przekroczenie granic jest możliwe? Co tak w zasadzie odgrywam w miłosnych historiach i herstoriach?

Teatr Rozbark nagrodzony

Cztery dzieła Szekspira

Spektakl powstał dzięki wsparciu Festiwalu Szekspirowskiego w ramach programu SzekspirOFF Produkcje oraz Open Eyes Festival i na podstawie: „Poskromienia złośnicy”, „Hamleta”, „Tytusa Andronikusa” i „Romeo i Julii” Williama Szekspira.    

Podobne wiadomości:

do góry