Strona główna/Aktualności/Wymiana opon? Oddaj je legalnie i bezpłatnie

Wymiana opon? Oddaj je legalnie i bezpłatnie

16 Kwietnia 2026

Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas decyduje się na sezonową wymianę opon. Przypominamy, że zużytych opon nie wolno zostawiać przy zwykłych śmietnikach i w innych niedozwolonych miejscach. 

Opony samochodowe pochodzące z gospodarstw domowych można w Bytomiu oddać bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), a także podczas organizowanych zbiórek mobilnego PSZOK-u (mPSZOK). Podczas zbiórek nie są przyjmowane opony z felgami i kołpakami. Można oddać natomiast opony rowerowe. 

Zamiast porzucać odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych, warto skorzystać z legalnej i wygodnej możliwości ich przekazania.

 Najbliższe zbiórki mPSZOK w kwietniu:
  • 17 kwietnia 2026 r. (od 12.00 do 18.00) – ul. Konstytucji 56 
  • 18 kwietnia 2026 r.  (od 8.00 do 14.00) – ul. Felińskiego 19 

Harmonogram ze zbiórkami PSZOK

Podobne wiadomości:

do góry