Wymiana opon? Oddaj je legalnie i bezpłatnie
16 Kwietnia 2026Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas decyduje się na sezonową wymianę opon. Przypominamy, że zużytych opon nie wolno zostawiać przy zwykłych śmietnikach i w innych niedozwolonych miejscach.
Opony samochodowe pochodzące z gospodarstw domowych można w Bytomiu oddać bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), a także podczas organizowanych zbiórek mobilnego PSZOK-u (mPSZOK). Podczas zbiórek nie są przyjmowane opony z felgami i kołpakami. Można oddać natomiast opony rowerowe.
Zamiast porzucać odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych, warto skorzystać z legalnej i wygodnej możliwości ich przekazania.
Najbliższe zbiórki mPSZOK w kwietniu:
- 17 kwietnia 2026 r. (od 12.00 do 18.00) – ul. Konstytucji 56
- 18 kwietnia 2026 r. (od 8.00 do 14.00) – ul. Felińskiego 19

Podobne wiadomości:
- 5 czerwca PSZOK i Rzeczodzielnia nieczynne 2026-05-25
- Mobilne zbiórki odpadów w Rozbarku i Łagiewnikach 2026-05-13
- Kolejne dzikie wysypisko usunięte 2026-05-06
- 2 maja PSZOK nieczynny 2026-04-27
- Umowa na miechowicki PSZOK podpisana 2026-04-14
- Cztery godziny – ponad tona elektrośmieci 2026-04-03
- Nowy harmonogram mPSZOK 2026-01-07
- Uwaga mieszkańcy! Rzeczodzielnia i PSZOK będą nieczynne 2 stycznia 2025-12-31
- Będzie drugi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych 2025-12-19
- Uwaga mieszkańcy! Rzeczodzielnia i PSZOK będą nieczynne 27 grudnia oraz 2 stycznia 2025-12-19