Strona główna/Aktualności/Umowa na miechowicki PSZOK podpisana

Umowa na miechowicki PSZOK podpisana

14 Kwietnia 2026

LogotypyDzięki unijnej dotacji w Miechowicach powstanie drugi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Umowa o dofinansowanie budowy i wyposażenia punktu przy ul. Łaszczyka została już podpisana. 

Przypomnijmy, że projekt Budowa i wyposażenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Bytomiu przy ul. Łaszczyka został wybrany do dofinansowania w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027. Planowana wartość całego projektu to ponad 1 mln 837 tys. zł,  z czego ponad 1 mln 316 tys. zł wynosi unijne wsparcie, a ponad 403 tys. zł to wkład własny gminy. 

Dzięki unijnej dotacji w Miechowicach powstanie drugi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy największej dzielnicy Bytomia będą mieli łatwiejszy dostęp do miejsca, w którym legalnie pozbędą się problematycznych odpadów takich, jak: np. opony, gruz czy meble. Trwają przygotowania do ogłoszenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy projektu nowego PSZOK-a. 

Rosnące potrzeby i wymogi prawne 

Budowa drugiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców oraz wymagania prawne dotyczące gospodarki odpadami. 

Obecnie w Bytomiu funkcjonuje PSZOK przy al. Jana Pawła II, a mobilne zbiórki odpadów organizowane są regularnie w różnych częściach miasta. Więcej informacji  o PSZKOK-u i mPSZOK-u można znaleźć w zakładce Odpady komunalne: https://www.bytom.pl/dla-mieszkanca/odpady-komunalne.

Podobne wiadomości:

do góry