• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Worek medali na zakończenie Mistrzostw i Pucharu Europy

Worek medali na zakończenie Mistrzostw i Pucharu Europy

7 Października 2021

W zakończonych w Katowicach historycznych I Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym World Traditional Karate-do Union, bytomscy karatecy z klubu MUKS Ippon wywalczyli 9 medali, w tym aż trzy złote. Rekordzistą jest Michał Sowa, który wywalczył cztery medale: dwa złote oraz srebrny i brązowy.

Worek medali na zakończenie Mistrzostw i Pucharu Europy

Do katowickiego Spodka zjechali najlepsi karatecy z całej Europy. Wśród nich była również mocna drużyna reprezentująca bytomski klub MUKS Ippon. W katowickiej hali „Spodek” odbyły się od 4 do 6 października aż cztery imprezy - Puchar Europy Dzieci WTKU, XXV Mistrzostwa Europy Karate Fudokan oraz Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym WTKF i WBKA, a także I Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym World Traditional Karate-do Union. W każdej z imprez karatecy MUKS Ippon zdobyli medale, jednak najwięcej krążków wywalczyli podczas I Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym.

Złote medale zdobyli: Maria Wysogląd w kata seniorek i Michał Sowa w fukugo oraz kumite drużynowe seniorów, zaś srebrne krążki Michał Sowa w kata seniorów i Wojciech Całka w kata drużynowym juniorów. Z kolei brązowe medale z mistrzostw przywieźli: Michał Sowa w kumite seniorów, Wojciech Całka w kata juniorów, Kacper Pogoda i Dawid Standera w kata drużynowym kadetów oraz Kacper Pogoda w kumite drużynowym kadetów.

Worek medali na zakończenie Mistrzostw i Pucharu Europy (5) Worek medali na zakończenie Mistrzostw i Pucharu Europy (5)
7

Worek medali na zakończenie Mistrzostw i Pucharu Europy

Przypomnijmy, że organizatorami jednej z najważniejszych imprez karate na świecie są: Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Śląski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego.

Podobne wiadomości:

do góry