9 medali karateków MUKS Ippon Bytom na Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan
12 Maja 2025Kolejnym sukcesem zakończyły się międzynarodowe zawody z udziałem karateków MUKS Ippon Bytom. Nasi reprezentanci wywalczyli aż 9 medali, w tym 5 tytułów mistrzowskich. Najwięcej medali zdobyły Anna Popławska i Magdalena Różyło.

W X Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan, które rozgrywane były w Puławach wzięło udział ponad 3000 zawodników z 34 krajów. Bytomski klub reprezentowało 6 zawodników. W starszych kategoriach wiekowych nasi zawodnicy zdobyli 9 medali, w tym 5 tytułów mistrzowskich.
Najlepiej w mistrzostwach zaprezentowały się: Anna Popławska, która zdobyła trzy medale /złoto w fukugo indywidualnie i w kumite drużynowo oraz srebrny krążek w kumite indywidualnie/, a także Magdalena Różyło. Podobnie, jak Anna Popławska, nasza reprezentantka wywalczyła dwa złote medale i jeden srebrny. Złote krążki Magdalena Różyło zdobyła w kata indywidualnie i drużynowo, zaś srebrny medal wywalczyła w kumite drużunowo.
Pozostałe medale w Puławach zdobyli: Maria Wysogląd – złoto w kata indywidualnie, Michał Sowa – brąz w kumite drużynowo oraz Oliwia Pogoda – brązowy krążek w kata indywidualnie.
9 medali karateków MUKS Ippon Bytom na Mistrzostwach Świata w Karate Fukodan
Podobne wiadomości:
- Sukcesy bytomskich karateków podczas XXXVII Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym 2026-06-08
- Sukcesy młodych bytomskich karateków 2026-05-13
- Sukcesy Michała Sowy na Otwartych Mistrzostwach Brazylii w Karate Tradycyjnym 2025-12-01
- Prezydent złożył gratulacje bytomskim karatekom 2025-11-19
- Medale bytomskich karateków w Mistrzostwach Europy 2025-10-14
- Jesienią bezpłatne treningi karate w ramach programu "Mali Ninja" 2025-09-16
- Śląskie święto karateków - Silesia Cup 2025 2025-04-14
- Karatecy zaprezentowali swoje umiejętności. Za nami piąta edycja projektu „Bytom Miastem Karate” 2025-03-23
- Świetny występ bytomskich karateków na X Międzynarodowym Pucharze Krakowa 2025-03-13
- Prezydent pogratulował bytomskim karatekom 2024-12-10