Weronika Falkowska halową mistrzynią Polski
19 Lutego 2024Reprezentantka Górnika Bytom, Weronika Falkowska wywalczyła w niedzielę 18 lutego złoty medal i tytuł mistrzowski w Halowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Leszno Tenis Klub koło Poznania. Falkowska wcześniej sięgnęła też po złoto w deblu w parze z Giną Feistel (WKS Grunwald Poznań).

Najwyżej rozstawiona w drabince Weronika Falkowska w pięciu kolejnych meczach w Lesznie nie straciła nawet seta, zresztą podobnie w trzech pojedynkach w drabince deblowej. W niedzielę powtórzyła podwójny sukces z Narodowych Mistrzostw Polski, bowiem w lipcu na otwartych kortach ziemnych w Bytomiu, również dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium.
Falkowska w niedzielnym finale okazała się lepsza od Oliwii Szymczuch (KS Dragon Tennis Team PRO Kraków) 6:4, 6:3. To zwycięstwo przyniosło jej premię w wysokości 8 tysięcy złotych, a wicemistrzyni 5 tys.
Przypomnijmy, że Polski Związek Tenisowy reaktywował Halowe Mistrzostwa Polski po czteroletniej przerwie.

Wyniki finałów Halowych MP w Lesznie
kobiety – gra pojedyncza
Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom) – Oliwia Szymczuch (KS Dragon Tennis Team PRO Kraków) 6:4, 6:3
kobiety - gra podwójna
Weronika Falkowska, Gina Feistel (KS Górnik Bytom, WKS Grunwald Poznań, 1.) - Oriana Gniewkowska, Barbara Straszewska (Gdańska Akademia Tenisowa, CKT Grodzisk Maz.) 6:1, 6:1.
Dobry występ Jana Chłonickiego w Drużynowych Mistrzostwach Europy
Reprezentacja Polski U16 chłopców, w składzie z tenisistą Górnika Bytom Janem Chłodnickim, zajęła 5. pozycję w Drużynowych Mistrzostwach Europy - Tennis Europe Winter Cups by Dunlop 2024 w Ronchin.
W Ronchin wystąpili: Jan Chłodnicki (KS Górnik Bytom), Antoni Kasperski i Jan Sadzik (obaj Klub Tenisowy Błonia Kraków), prowadzeni przez kapitana Mateusza Czyżewskiego. W niedzielę Polacy pokonali zespół Słowenii 3:0. Losy zwycięstwa rozstrzygnęli już po pojedynkach singlowych Chłodnicki pokonując Zige Sesko 6:4, 6:1 oraz Sadzik wygrywając ze Svitem Suljicem 7:5, 6:4. Na koniec rozegrano mecz deblowy, w którym Chłodnicki i Kasperski byli lepsi od duetu Sesko i Jure Siftar 6:7 (6-8), 6:2, 13-11.
Występ w finałowym turnieju w ramach halowych DME 2024 "biało-czerwoni" rozpoczęli od porażki w ćwierćfinale z rozstawioną z numerem drugim ekipą Portugalii 1:2, a potem w pierwszym etapie play off okazali się zdecydowanie lepsi od Niemców 3:0.
Podobne wiadomości:
- Bytomianin ze złotym medalem w Mistrzostwach Polski osób z niepełnosprawnościami w tenisie stołowym 2026-04-28
- 330 tys. zł dla bytomskich klubów sportowych 2026-01-21
- Świetny początek Magdaleny Fręch w Australian Open 2026 2026-01-19
- Miasto Bytom wysoko w rankingu sportu młodzieżowego 2026-01-16
- Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Bytomiu rozstrzygnięte 2026-01-09
- ITF W50 w Selva Gardenie – 33. tytuł deblowy Weroniki Falkowskiej 2025-12-06
- Porażka po emocjonującym spotkaniu 2025-10-31
- W poniedziałek na kortach w Bytomiu rozpocznie się prestiżowy kobiecy turniej tenisowy 2025-08-21
- Marcelina Podlińska z kolejnym tytułem w turnieju ITF 2025-08-11
- Znamy najlepszych tenisistów i tenisistki Memoriału im. Jacka Widawskiego 2025-07-27