Strona główna/Aktualności/Wernisaż prac malarskich słuchaczek BUTW

Wernisaż prac malarskich słuchaczek BUTW

13 Maja 2026

Do końca maja w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej gości niezwykła wystawa malarska słuchaczek sekcji plastycznej Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wernisaż prac odbył się we wtorek 12 maja w galerii Rotunda. 

Jedna z prac wykonanych przez uczestniczkę sekcji malarskiej

W wystawie wzięły udział słuchaczki sekcji plastycznej Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tworzące pod kierunkiem Marty Hawlickiej, która od 19 lat prowadzi koło plastyczne przy bytomskim uniwersytecie. 

Prezentowane prace, wykonane w technice akrylu, stanowią osobiste i unikalne interpretacje tematu przewodniego, ukazując wrażliwości oraz kunszt artystek. 

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny grupy tanecznej z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, która zaprezentowała choreografie przygotowane przez Magdalenę Futrzyk. 

Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia biblioteki. 

Podobne wiadomości:

do góry