Wernisaż prac malarskich słuchaczek BUTW
13 Maja 2026Do końca maja w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej gości niezwykła wystawa malarska słuchaczek sekcji plastycznej Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wernisaż prac odbył się we wtorek 12 maja w galerii Rotunda.

W wystawie wzięły udział słuchaczki sekcji plastycznej Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tworzące pod kierunkiem Marty Hawlickiej, która od 19 lat prowadzi koło plastyczne przy bytomskim uniwersytecie.
Prezentowane prace, wykonane w technice akrylu, stanowią osobiste i unikalne interpretacje tematu przewodniego, ukazując wrażliwości oraz kunszt artystek.
Wydarzenie uświetnił występ artystyczny grupy tanecznej z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, która zaprezentowała choreografie przygotowane przez Magdalenę Futrzyk.
Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia biblioteki.
Podobne wiadomości:
- „Echolalia” w Miszung PAK 2026-05-19
- Obraz, muzyka i taniec 2026-05-07
- Sztuka jest kobietą 2026-03-11
- „Siostrzyczki” w SqArt Gallery 2025-12-13
- Seniorzy zainaugurowali rok akademicki 2025-09-29
- Północne blaski na obrazach 2025-05-30
- Nowa wystawa w SqArt Gallery 2025-04-05
- Duchy Domowe 2.0 w SqArt Gallery 2025-02-07
- Wernisaż "Serce Śląska: Ludzie, Miejsca, Pokolenia" 2024-12-13
- Wrzosy Jesieni z kolejną nagrodą 2024-10-24