• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/W sobotę przynieście maskotki na charytatywny mecz (..)

W sobotę przynieście maskotki na charytatywny mecz hokejowy

22 Września 2022

W sobotę, 24 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną TVN24. Zawodnicy i organizatorzy apelują do kibiców o przyniesienie maskotek, które później przekażą Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie.

W poprzednim roku po zakończeniu charytatywnego meczu widzowie wrzucili na taflę kilkaset pluszaków, które zostały później przekazane do oddziałów pediatrycznych w Bytomiu i Gliwicach. - Tym razem o pluszaki poprosiła Fundacja Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekująca się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju. Będzie można je wrzucić na taflę po meczu. Zawodnicy zbiorą maskotki a później wyprane pluszaki przekażemy przedstawicielom organizacji - mówi Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki.

Charytatywny mecz rozpocznie się w sobotę, 24 września o godz. 17. Podczas charytatywnego spotkania zagrają m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, wokalistka Ewelina Lisowska, generał Roman Polko, aktorka Julia Wróblewska, satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot, prezenter telewizyjny Robert Kantereit, dziennikarze: Arleta Zalewska, Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek. Zagra także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem.

Gdzie można kupić bilety?

W sprzedaży zostały ostatnie bilety-cegiełki. Wejściówki kosztują 30 zł. Kibice mogą kupić bilety na Lodowisku w sekretariacie klubu od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 15, w sklepie Sport Rebel (znajdującym się przy lodowisku) od godziny 12 do 18 oraz w siedzibie spółki BS Polonia Bytom przy ulicy Kolejowej 2a od godziny 8 do 16. Bilety są również do kupienia w portalu KupBilet.pl. W sobotę w dniu meczu wejściówki będzie można kupić od godziny 15, na dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Podobne wiadomości:

do góry