• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/W singlu powtórka finału sprzed roku: Fręch kontra Kawa

W singlu powtórka finału sprzed roku: Fręch kontra Kawa

16 Lipca 2021

Broniąca tytułu Magdalena Fręch awansowała do finału 95. Narodowych Mistrzostw Polski w Tenisie na kortach Górnika Bytom, pokonując 6:1, 6:2 Annę Hertel. Dzisiaj po południu zawodniczka Górnika Bytom spotka się z Katarzyną Kawą, najwyżej rozstawioną w drabince. Przed rokiem Magdalena Fręch pokonała Katarzynę Kawę w dwóch morderczych setach, a mecz trwał blisko trzy godziny. Wówczas tenisistka Górnika Bytom wygrała 7:5, 6:3.

95. NMP

Z kolei wśród mężczyzn dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści - Kamil Majchrzak (nr 1) i Kacper Żuk (nr 2) spotkają się w piątkowym finale 95. Narodowych Mistrzostw Polski na kortach Górnika Bytom. Będzie to ostatni występ Majchrzaka przed polską widownią przed wylotem do Tokio na igrzyska olimpijskie. W czwartek Kamil pewnie awansował do finału, pokonując 6:4, 6:2 Maksa Kaśnikowskiego, jednego z najbardziej obiecujących polskich juniorów.

W piątkowym finale 95. Narodowych Mistrzostw Polski, rywalem Kamila będzie Kacper Żuk, obecnie 170. na świecie, który pokonał w drodze do finału Daniela Michalskiego (nr 3) 6:2, 6:4, nie dając praktycznie mu większych nadziei na rewanż za ubiegłoroczny finał NMP w Bytomiu.

Rozdano już pierwsze medale

W czwartek po południu Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska wywalczyły w deblu tytuł 95. Narodowych Mistrzostw Polski. W finale debel rozstawiony z numerem drugim pokonał turniejowe “jedynki” Paulę Kanię-Choduń i Martynę Kubkę 7:5, 6:0.

95. NMP

Warto podkreślić, że Szymon Walków i Jan Zieliński zwyciężyli w grze podwójnej w 95. Narodowych Mistrzostwach Polski na kortach Górnika Bytom. Najwyżej rozstawiony debel pokonał w finale Karola Drzewieckiego i Kacpra Żuka (LOTOS PZT Team) 6:3, 4:6, 10-4.

Znamy już medalistów w deblu 95. NMP w tenisie (1) Znamy już medalistów w deblu 95. NMP w tenisie (1)
10

Znamy już medalistów w deblu 95. NMP w tenisie

Znamy już medalistów 95. NMP w deblu

Przypomnijmy, że dzisiaj, 16 lipca zakończą się 95. Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej.