• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/W piątek i sobotę wielkie sprzątanie Bytomia

W piątek i sobotę wielkie sprzątanie Bytomia

20 Maja 2021

W Bytomiu 21 i 22 maja po raz kolejny odbędzie się akcja #TrashChallenge - Sprzątanie Świata 2021. Zgłosiło się kilkanaście osób, grup  i placówek, ale w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 można jeszcze do piątku do godz. 16 złożyć formularz udziału w akcji oraz odebrać worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe.

Prezydent zachęca i bierze udział

- Prowadzone od ostatnich dwóch lat akcje społeczne, podczas których wspólnie sprzątaliśmy nasze miasto pokazały, że zależy nam na ładnym i czystym mieście. Zachęcam do udziału w tej inicjatywie, zaangażowania znajomych i sąsiadów. Razem możemy więcej, co już nie raz udowodniliśmy - mówi prezydent Mariusz Wołosz, który znowu weźmie udział w sprzątaniu Bytomia, podobnie jak zastępca prezydenta Waldemar Gawron.

Sprzątanie świata

Rozbark, Żabie Doły, Segiet

W proekologicznej akcji uczestniczyć również będą m.in. Szkoła Podstawowa nr 2, przedstawiciele Rodzinnych Ogródków Działkowych Zygmunt i Zagroda-Łagiewniki, radni oraz inni mieszkańcy Bytomia. Od 21 do 22 maja uprzątane zostaną m.in. tereny przy kopalni Rozbark, Żabie Doły, Park Mickiewicza, tereny przylegające do ROD Zygmunt, szlak dawnej wąskotorówki wzdłuż ul. Łagiewnickiej, okolice Segietu i parku przy Kolonii Zgorzelec. Wywozem i utylizacją śmieci zajmie się Miejski Zarząd Dróg i Mostów wraz z firmą odpowiedzialną za odbiór śmieci w Bytomiu - FCC Polska Sp. z o.o.

Gdzie odebrać worki i rękawiczki?

Udział w akcji można zgłosić w Biurze Promocji Bytomia i w lokalu w Bytomiu. Worki i rękawiczki można jeszcze odebrać w Biurze Promocji Bytomia do piątku do godziny 16.

Podobne wiadomości:

do góry