• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/W Parku Kachla zmierzyli się najlepsi śląscy biegacze

W Parku Kachla zmierzyli się najlepsi śląscy biegacze

18 Listopada 2023

Prawie pół tysiąca biegaczy z całego Śląska spotkało się w sobotę w Parku Kachla. W Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych zawodnicy z 30 polskich klubów lekkoatletycznych walczyli o najwyższe miejsce na podium. Najlepsi otrzymali medale oraz pamiątkowe statuetki.

Zawodnicy rywalizowali między sobą podzieleni na kategorie, zaczynając od U12, na seniorach kończąc. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 600 metrów, z kolei seniorzy zmierzyli się na dystansie 3 oraz 4 kilometrów. Najlepsi w kategoriach U18, U20 oraz Senior wywalczyli sobie możliwość startu w Mistrzostwach Polski, które 25 listopada odbędą się w Zielonej Górze.

W Parku Kachla zmierzyli się najlepsi śląscy biegacze - biegi (1) W Parku Kachla zmierzyli się najlepsi śląscy biegacze - biegi (1)
13

W Parku Kachla zmierzyli się najlepsi śląscy biegacze - biegi

Biegacze na zawody przyjechali z całego Śląska, między innymi z Pszczyny, Bielska-Białej, Rybnika, Częstochowy, Raciborza czy Czechowic-Dziedzic. Nie zabrakło sportowców z Bytomia oraz miast ościennych. Najwięcej zawodników (aż 72) zgłoszonych zostało przez MKS - MOSM Bytom. Z kolei najliczniejszą kategorią była U14, w której wystartowało 161 biegaczy.

ZOBACZ WYNIKI: link do strony internetowej z wynikami.

Tegoroczne Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych były jednym z głównych organizacyjnych sprawdzianów, a dla zawodników przedsmakiem przed przyznanymi naszemu miastu przez Polski Związek Lekkiej Atletyki 96. Mistrzostwami Polski w biegach przełajowych w roku 2024.

Nad dzisiejszymi mistrzostwami patronat objął prezydent Mariusz Wołosz.

W Parku Kachla zmierzyli się najlepsi śląscy biegacze - wręczenie medali (1) W Parku Kachla zmierzyli się najlepsi śląscy biegacze - wręczenie medali (1)
15

W Parku Kachla zmierzyli się najlepsi śląscy biegacze - wręczenie medali

Film z imprezy

Podobne wiadomości:

do góry