W Bytomiu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie
16 Lutego 2022W dniach 14-19 czerwca w Hali na Skarpie będą rywalizować najlepsi polscy pięściarze młodego pokolenia. To będzie 29. edycja Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w boksie.
- Od 2006 roku w naszym mieście odbywa się prestiżowy międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego, ale turniej rangi mistrzowskiej nie był organizowany w Bytomiu od wielu lat. Będziemy gościli najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy. Dla zawodników Bytomskiej Akademii Boksu, w tym naszych młodych mistrzów Oliwiera Szota i Nikolasa Pawlika, to będzie świetna okazja do rywalizacji z czołówką - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, były pięściarz, wychowanek Szombierek.
W 1997 roku w Bytomiu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
Obrona tytułu
W poprzednim roku na przełomie sierpnia i września, w Mistrzostwach Polski Juniorów, które zostały zorganizowane w Staszowie, wystartowało ponad 150 zawodników z 93 klubów. W turnieju błyszczał Oliwier Szot z Bytomskiej Akademii Boksu. Nastolatek powrócił po ciężkiej kontuzji, bo w marcu 2021 roku w Mistrzostwach Śląska w trakcie pojedynku finałowego doznał złamania kciuka z przemieszczeniem. Mimo to wygrał ten pojedynek. W Staszowie Szot również był bezkonkurencyjny, pokonując pięciu rywali. W czerwcu będzie bronił tytułu w Hali na Skarpie.

Mistrz kadetów
W mistrzostwach wystartują zawodnicy z roczników 2004 i 2005. W Bytomiu kibice będą również oglądać Nikolasa Pawlika. Młody zawodnik w poprzednim roku startował jako kadet. Pod koniec sierpnia 2021 roku znakomicie spisał się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie zdobył mistrzostwo Polski kadetów i został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Symboliczne miejsce
Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie odbędą się w Hali na Skarpie. Hala na Skarpie znajduje się w symbolicznym dla bytomskiego boksu miejscu, bo przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a, gdzie stała w przeszłości Hala Szombierek. Tu trenowali i walczyli pięściarze Szombierek, w tym najbardziej utytułowany zawodnik w historii klubu, Leszek Błażyński. Na cześć dwukrotnego brązowego medalisty olimpijskiego i mistrza Europy organizowany jest w Bytomiu Memoriał. W dniach 8-9 października 2022 roku odbędzie się 16. edycja prestiżowego międzynarodowego turnieju.

Nowoczesny obiekt
Obecnie w Hali swoją siedzibę ma m.in. Bytomska Akademia Boksu. Hala na Skarpie to nowoczesny obiekt z widownią na blisko tysiąc osób, oświetleniem najwyższej klasy i porządnym zapleczem. W obiekcie są organizowane regularnie prestiżowe imprezy. W kwietniu 2021 roku w arenie zorganizowany został mecz tenisowy kobiet w ramach Billie Jean King Cup, w którym reprezentacja Polski pokonała Brazylię.

Podobne wiadomości:
- Karatecy rywalizowali w Szombierkach 2026-04-13
- Bytomscy koszykarze niepokonani 2026-04-11
- Bytomska Akademia Boksu zdominowała Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim 2026-03-23
- Rekordowe Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim w Bytomiu 2026-03-16
- Bytomscy koszykarze nie ulegli na własnym parkiecie 2026-01-10
- Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Bytomiu rozstrzygnięte 2026-01-09
- XI Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego 2025-11-16
- Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Hali na Skarpie 2025-11-16
- Prezydent pogratulował sukcesów Bytomskiej Akademii Boksu 2025-11-14
- Piąte zwycięstwo koszykarzy w tym sezonie 2025-10-19