• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Trzecia edycja konkursu literackiego „Bytom w 100 (..)

Trzecia edycja konkursu literackiego „Bytom w 100 słowach”

7 Sierpnia 2023

Rozpoczął się nabór prac w konkursie literackim „Bytom w 100 słowach”. Do 15 września można zgłaszać prace, które nawiązują do Bytomia. Opowieść nie może przekroczyć 100 słów (nie wliczając tytułu oraz przyimków i spójników). Zwycięzca otrzyma 1 tys. zł, a autorzy dwóch kolejnych wyróżnionych prac po 500 zł.

To już trzecia edycja konkursu. Dwie poprzednie odbyły się w 2018 i 2020 roku.

Pomysł zachęcenia mieszkańców do nadsyłania krótkich historii związanych z miastem powstał w 2002 roku w Chile. Organizator - Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych - chce ośmielić twórców do wyrażenia siebie i pokazać, że nie trzeba być człowiekiem pióra, aby celnie opisać swoją rzeczywistość. Dzięki tym historiom będzie można się dowiedzieć, co zmieniła w naszym życiu pandemia, co w nas zmieniła wojna w Ukrainie i napływ uchodźców. Jakie mamy marzenia, jakie obawy. Jak odbieramy zmiany związane z przebudową miejskiej infrastruktury, jak radzimy sobie z kryzysem.

Jakie są kryteria oceny?

Do konkursu można zgłaszać historie nigdzie wcześniej niepublikowane i nawiązujące, chociażby symbolicznie, do Bytomia. Ich forma literacka jest dowolna. Opowieść nie może przekroczyć 100 słów (nie wliczając tytułu oraz przyimków i spójników). Historia powinna być wysłana przez jej autora. Akceptowane są opowieści napisane w języku polskim oraz w gwarze śląskiej.

Gdzie przesłać prace?

Opowieści można przesyłać w formie elektronicznej na adres liga.konkurs.bytom@gmail.com lub też tradycyjnie, drogą pocztową na adres: Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, 41-900 Bytom, pl. Karin Stanek 1 z dopiskiem na kopercie „Bytom w 100 słowach”.

Jakie nagrody?

Z wybranych dziesięciu prac wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł netto, autorzy dwóch kolejnych nagrodzonych prac (wybranych z dziesięciu) otrzymają nagrody po 500 zł. Dziesięć najlepszych prac wybranych przez jury zostanie umieszczonych w wydawnictwie pokonkursowym.

 

v

Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych. Projekt dofinansowany z funduszy gminy Bytom.

Więcej informacji www.kobiety-bytom.pl lub pod nr tel. 509 281 724

Regulamin poniżej w załączniku

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Czas wolny
pdf 2023-08-07 Regulamin 2023.pdf
ilość pobrań: 720
Regulamin 2023.pdf 140.84KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry