Święto Wojska Polskiego na bytomskim Rynku
13 Sierpnia 2022Żołnierze 34. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej wraz z bytomianami obchodzili dziś Święto Wojska Polskiego. Podczas uroczystości uczczono narodowe barwy wywieszając polską flagę w trakcie hymnu. Żołnierze wykonali również honorową salwę.
Obchodzone na bytomskim Rynku święto było idealną okazją do uhonorowania zasłużonych żołnierzy. W tym roku uroczystość wzbogacona była też o mianowanie na pierwszy stopień podoficerski studentów pierwszego turnusu szkolenia wojskowego w ramach Legii Akademickiej 2022. W sumie mianowano 60 studentów.
Miejskich włodarzy podczas uroczystości reprezentował Zastępca Prezydenta Michał Bieda. Wśród gości była też m. in. Poseł na Sejm Barbara Dziuk oraz Senator Halina Bieda.
Podobne wiadomości:
- Miłośnicy militariów bawią się na Zlocie Pojazdów Militarnych 2026-06-13
- Rynek 20 zaprasza na naleśniki 2026-06-10
- Gratka dla miłośników militariów. Przed nami Śląskie Manewry 2026-06-03
- Wakacje z wojskiem. Rusza kolejna edycja naboru 2026-05-27
- Święto Flagi na bytomskim Rynku 2026-05-02
- Kwalifikacja Wojskowa 2026 2026-01-23
- Bytomianie świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego 2026-01-06
- Świąteczna zagroda z alpakami na bytomskim jarmarku 2025-12-14
- „Przebudzenie” na bytomskim Rynku 2025-12-14
- Koncert z okazji Święta Niepodległości i przekazanie obowiązków dowódcy orkiestry 2025-11-15