Strona główna/Aktualności/Sukcesy młodych bytomskich koszykarzy i koszykarek

Sukcesy młodych bytomskich koszykarzy i koszykarek

11 Maja 2026

Sukcesem zakończył się udział koszykarskich drużyn chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, którzy wygrali rywalizację w turnieju Orlen Orlik Basket Cup by Jeremy Sochan. Impreza to Szkolne Mistrzostwa Województwa Śląskiego – finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci, w których udział wzięły cztery najlepsze zespoły z województwa śląskiego. Bytomskie drużyny okazały się bezkonkurencyjne.

Sukcesy młodych bytomskich koszykarzy i koszykarek

Finały chłopców odbyły się w Bytomiu w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kosynierów w Bytomiu-Szombierkach, zaś dziewczyny swoje mecze rozgrywały w Raciborzu. Obydwie imprezy wygrały nasze drużyny, które dzięki zwycięstwu awansowały do ogólnopolskiego finału w Ergo Arenie w Gdańsku/Sopocie.

Dodatkowo - MVP turnieju chłopców został Tomasz Solich, zaś MVP turnieju dziewcząt Zuzanna Bujnowska oraz zwyciężczyni konkursu koszykarskiego Aleksandra Bylica (cała trójka ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego).

Sukcesy młodych bytomskich koszykarzy i koszykarek

Podobne wiadomości:

do góry