Sukcesy młodych bytomskich koszykarzy i koszykarek
11 Maja 2026Sukcesem zakończył się udział koszykarskich drużyn chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, którzy wygrali rywalizację w turnieju Orlen Orlik Basket Cup by Jeremy Sochan. Impreza to Szkolne Mistrzostwa Województwa Śląskiego – finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci, w których udział wzięły cztery najlepsze zespoły z województwa śląskiego. Bytomskie drużyny okazały się bezkonkurencyjne.

Finały chłopców odbyły się w Bytomiu w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kosynierów w Bytomiu-Szombierkach, zaś dziewczyny swoje mecze rozgrywały w Raciborzu. Obydwie imprezy wygrały nasze drużyny, które dzięki zwycięstwu awansowały do ogólnopolskiego finału w Ergo Arenie w Gdańsku/Sopocie.
Dodatkowo - MVP turnieju chłopców został Tomasz Solich, zaś MVP turnieju dziewcząt Zuzanna Bujnowska oraz zwyciężczyni konkursu koszykarskiego Aleksandra Bylica (cała trójka ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego).

Podobne wiadomości:
- Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy 2026-05-31
- O krok od awansu 2026-05-30
- Bytomscy koszykarze w półfinale 2026-05-02
- Koszykarze Polonii Bytom już w ćwierćfinale play-off 2025-04-17
- Koszykarze z pozycji lidera grupy C przystępują do gry w play-off 2024-03-24
- Koszykarze Polonii Bytom liderem swojej grupy w II lidze 2024-01-11
- Przy ul. Tarnogórskiej powstaje plac zabaw i strefa sportowa 2023-11-29
- Bytomskie koszykarki z medalem 2022-04-29
- Zwycięstwo koszykarzy 2022-03-05
- Kolejne zwycięstwo bytomskich koszykarzy 2022-02-12