Strona główna/Aktualności/Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy

Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy

31 Maja 2026

Po sobotniej jednopunktowej porażce z PGE GiEK Turów Zgorzelec, Polonia Bytom pokonała w niedzielę rywala 83:70. To trzecie zwycięstwo, które dało podopiecznym Mariusza Bacika awans na zaplecze ekstraklasy. Od przyszłego sezonu niebiesko-czerwoni będą rozgrywać mecze w I lidze.

Sobotnia porażka jednym punktem musiała solidnie zaboleć bytomską drużynę. Podczas drugiego spotkania widać było pełną mobilizację. Podopieczni Mariusza Bacika dominowali na parkiecie nie dając przeciwnikowi żadnych złudzeń na wygraną, oddając tylko jedną kwartę przeciwnikowi. Mecz zakończył się wynikiem 83:70. Najwięcej punktów dla Polonii zdobyli: Krzysztof Wąsowicz i Wojciech Leszczyński (po 15 punktów). Zaraz za nimi z trafieniami za 13 punktów znalazł się Jarosław Giżyński.

Zdjęcie koszykarskiej drużyny Polonii Bytom po zwyciężonym meczu finałowym

Od przyszłego sezonu niebiesko-czerwone barwy będą widoczne na parkietach I ligi. To zasłużony awans. Bytomianie w sezonie 2025/2026 na rozegranych ponad 40. meczów przegrali jedynie dwa. Dobra forma drużyny Mariusz Bacika miała finał podczas niedzielnego spotkania.

Po meczu na szyjach zawodników zawisnęły złote krążki, a puchar drużynie wręczyła Magdalena Górak, zastępca prezydenta Bytomia wraz z Grzegorzem Bachańskim, prezesem Polskiego Związku Koszykówki.

Podobne wiadomości:

do góry