• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Stanisław Lem w bibliotece

Stanisław Lem w bibliotece

4 Listopada 2021

Trwa Rok Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych pisarzy science-fiction, futurologa i filozofa. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla czytelników w każdym wieku cykl wydarzeń nawiązujących do tematyki twórczości autora.

W ramach obchodów Roku Stanisława Lema bytomska biblioteka przygotowała wystawę książek „100 książek na setne urodziny”, na którą złożyły się popularnonaukowe i beletrystyczne pozycje nawiązujące do fantastyki naukowej.

Lem dla najmłodszych

Do 12 listopada można nadsyłać prace w ramach zabawy  „Losujemy, malujemy, budujemy. Kosmos i kosmiczne historie” , będącej imprezą towarzyszącą projektowi Lem 2021. Widziałem przyszłość. Zabawa skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, inspirowana twórczością Stanisława Lema oraz literaturą popularnonaukową dotyczącą kosmosu, astronomii, robotyki.

 Aby wziąć udział w zabawie należy: przyjść do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży, wylosować temat pracy plastycznej, a następnie wykonać ją w domu w dowolnej technice. Zdjęcie pracy należy przesłać na adres: dld@biblioteka.bytom.pl lub przynieść do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Zwieńczeniem zabawy będzie wirtualna wystawa przygotowana na stronie biblioteki oraz wystawa prac w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.

 O życiu i twórczości Stanisława Lema

W ramach projektu „Lem 2021. Widziałem przyszłość” zostanie przygotowany i udostępniony na stronie internetowej biblioteki oraz na Facebooku dwuczęściowy quiz sprawdzający wiedzę czytelników na temat twórczości Stanisława Lema.

KreaTYwni wokół  twórczości Stanisława Lema

19 listopada o 10.30 odbędzie się specjalne spotkanie KreaTYwni poświęcone twórczości Stanisława Lema. Dzieci zapoznają się z techniką o nazwie irisfolding i wykonają prace nawiązujące tematycznie do kosmosu i podróży kosmicznych.

Kosmos na planszy

 Warto też śledzić informacje o spotkaniu Klubu Gier Planszowych. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy zainteresowani grami: młodzież, dorośli, którzy chcą ciekawie spędzić czas wolny. Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 10 roku życia.

Plakat informacyjny

do góry