• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Skarpa Bytom z nominacją w konkursie na Najlepszy Produkt (..)

Skarpa Bytom z nominacją w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny

21 Września 2022

Znamy regionalnych kandydatów w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2022 roku. Wśród 5 nominowanych obiektów z województwa śląskiego obok Skarpy Bytom znalazły się m.in. przystań Marina Gliwice oraz Kopalnia Guido wraz ze Sztolnią Królowa Luiza w Zabrzu.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży turystycznej. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom otrzymało nominację w kategorii Certyfikat Specjalny. Będą w niej rywalizowały obiekty z niezwykłym potencjałem, które istnieją na rynku turystycznym nie dłużej niż dwa lata. Obiekt do konkursu zgłosiła Gmina Bytom.

Skarpa Bytom to największy obiekt wspinaczkowy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie. Jedyny w swoim rodzaju ze względu na lokalizację w postindustrialnych przestrzeniach byłej KWK Rozbark. Dzięki rewitalizacji wpisane do rejestru zabytków województwa śląskiego budynki kotłowni i maszynowni szybu Bończyk od 2021 r. znów tętnią życiem.

Główną atrakcją obiektu są wewnętrzne ściany wspinaczkowe o powierzchni 3 tys. mkw. W tej części dominuje strefa sportowa o wysokości 15,5 m z 18 stanowiskami. Długość wyznaczonych tu pojedynczych dróg przekracza 25 m. Kolejna strefa - rekreacyjna ma wysokość 13 m i mieści 21 stanowisk. Natomiast w strefie dziecięcej powstało 14 torów, a także boulderownia. Oprócz niej działają tu również boulderownie sportowa i rekreacyjna oraz regulowany i podświetlany Kilter Board, a także drewniana ściana systemowa Beastmaker.

Skarpa Bytom to nie tylko wspinaczka: w obiekcie jest siłownia, a także sala do zajęć OCR i fitness. Można tu także skorzystać z sauny suchej, mokrej oraz infrared. Nie brakuje także atrakcji na zewnątrz obiektu. Daje on wyjątkową okazję, by powspinać się na ścianie dawnej maszynowni szybu z 1907 r. W plenerze działają ponadto strefa boulderingu, strefa parkouru, street workoutu, tor do biegów terenowych i siłownia. Obok obiektu zlokalizowany jest Ośrodek Szkoleniowo-Noclegowy Przy Skarpie, który organizuje imprezy firmowe i okolicznościowe oraz oferuje noclegi.

Ogólnopolski etap konkursu potrwa do końca października. Ceremonia wręczenia nagród i uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny odbędzie się w grudniu.

 

Podobne wiadomości:

do góry