Prezydent złożył gratulacje bytomskim karatekom
1 Grudnia 2023Zawodnicy MUKS Bytom znakomicie spisują się na arenach międzynarodowych. W piątek, 1 grudnia prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złożył gratulacje medalistom mistrzostw Europy seniorów oraz Pucharu Europy dzieci.
W październiku we włoskim Rimini odbyły się Mistrzostwa Europy WTKU w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Europy Dzieci. Zawodnicy MUKS Ippon Bytom wywalczyli w ME siedem medali, a dzieciaki cztery. Znakomicie spisała się Magdalena Różyło, która zdobyła dwa złote medale (kata indywidualnie i fukugo) oraz srebro w kata drużynowym. Michał Sowa po raz trzeci obronił tytuł w kumite oraz dorzucił jeszcze brąz w drużynie. Anna Popławska została wicemistrzynią Europy seniorek w kumite drużynowym, a Maria Wysogląd wywalczyła srebro w kata seniorek.

We Włoszech odbył się także Puchar Europy Dzieci. Dominik Kandzia wygrał w kumite, Wojtek Zdebel wywalczył dwa srebrne medale: w kata i w kumite. Oliwka Pogoda również stanęła na podium, zdobywając brąz w kumite.
W piątek, 1 grudnia prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras pogratulowali bytomskim karatekom.
Prezydent złożył gratulacje bytomskim karatekom
Podobne wiadomości:
- Sukcesy bytomskich karateków podczas XXXVII Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym 2026-06-08
- Młody Bytomianin wicemistrzem Europy w karate 2026-05-18
- Sukcesy młodych bytomskich karateków 2026-05-13
- Młody bytomski karateka wicemistrzem Polski 2026-04-16
- Karatecy rywalizowali w Szombierkach 2026-04-13
- Śląskie święto karateków - Silesia Cup 2026 coraz bliżej 2026-04-09
- Karateka Patryk Jonak drugi w Hiszpanii 2026-04-01
- Prezydent pogratulował młodym bytomskim karatekom 2026-03-09
- Sukcesy bytomskich dżudoków i karateki 2026-02-09
- Karateka Patryk Jonak wygrał Puchar Europy w Bukareszcie 2025-12-08