Strona główna/Aktualności/Młody bytomski karateka wicemistrzem Polski

Młody bytomski karateka wicemistrzem Polski

16 Kwietnia 2026

W Myślenicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin IKO Poland. Wystartowało ponad 700 zawodników. Wśród najlepszych znalazł się także Patryk Jonak, który zdobył wicemistrzostwo Polski. 

Bytomianin wygrał półfinał, ale w trakcie tego pojedynku doznał urazu, silnego stłuczenia lewej nogi i to wykluczyło go z finału. 

Na co dzień Patryk trenuje w Katowickiej Akademii Karate pod okiem Sensei Kamili Krzak i Sensei Michała Krzak. Jest także uczniem Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach, gdzie aktywnie reprezentuje swoją szkołę w licznych zawodach sportowych. 

Patryk Jonak odniósł kolejny sukces

 

Podobne wiadomości:

do góry