Młody bytomski karateka wicemistrzem Polski
16 Kwietnia 2026W Myślenicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin IKO Poland. Wystartowało ponad 700 zawodników. Wśród najlepszych znalazł się także Patryk Jonak, który zdobył wicemistrzostwo Polski.
Bytomianin wygrał półfinał, ale w trakcie tego pojedynku doznał urazu, silnego stłuczenia lewej nogi i to wykluczyło go z finału.
Na co dzień Patryk trenuje w Katowickiej Akademii Karate pod okiem Sensei Kamili Krzak i Sensei Michała Krzak. Jest także uczniem Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach, gdzie aktywnie reprezentuje swoją szkołę w licznych zawodach sportowych.

Podobne wiadomości:
- Młody Bytomianin wicemistrzem Europy w karate 2026-05-18
- Sukcesy młodych bytomskich karateków 2026-05-13
- Karatecy rywalizowali w Szombierkach 2026-04-13
- Śląskie święto karateków - Silesia Cup 2026 coraz bliżej 2026-04-09
- Karateka Patryk Jonak drugi w Hiszpanii 2026-04-01
- Prezydent pogratulował młodym bytomskim karatekom 2026-03-09
- Sukcesy bytomskich dżudoków i karateki 2026-02-09
- Karateka Patryk Jonak wygrał Puchar Europy w Bukareszcie 2025-12-08
- Karateka Patryk Jonak znowu wygrywa 2025-11-24
- Prezydent Bytomia pogratulował utalentowanemu karatece, bratankowi znakomitego pięściarza 2025-11-21