Strona główna/Aktualności/Karatecy rywalizowali w Szombierkach

Karatecy rywalizowali w Szombierkach

13 Kwietnia 2026

Już po raz 17. w Hali na Skarpie odbyła się jedna z największych imprez karate w Polsce – Silesia Cup2026 Międzynarodowy Puchar Śląska w Karate Tradycyjnym. W niedzielę 12 kwietnia na matach spotkało się ponad tysiąc zawodniczek i zawodników z pięciu krajów, w tym ponad 50 medalistów mistrzostw świata i Europy.

Zawodniczka karate na macie

Silesia Cup 2026 to międzynarodowy turniej o puchar województwa śląskiego w karate tradycyjnym. To impreza rankingowa, co oznacza, że zawodnicy walczyli nie tylko o medale i puchary, ale również (od kadeta) o punkty rankingowe oraz nagrody finansowe.

Ranking medalowy dostępny jest na stronie: https://tg-app.pl/medals/acicc.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Mariusz Wołosz oraz Polski Związek Karate Tradycyjnego.

Podobne wiadomości:

do góry