Strona główna/Aktualności/Premiera nowej powieści bytomskiej pisarki

Premiera nowej powieści bytomskiej pisarki

28 Maja 2026

Przedwojenny i wojenny Bytom, wielka miłość, hitlerowska propaganda i dramatyczne ludzkie wybory. Już w najbliższy piątek 29 maja o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Kocot poświęcone jej najnowszej powieści historycznej „Maska”. 

Najnowsza książka Marii Kocot, to poruszający dramat historyczno-obyczajowy osadzony w realiach dawnego Bytomia (Beuthen). Akcja powieści rozpoczyna się w przedwojennym, tętniącym życiem mieście, gdzie główna bohaterka, Irena von Tarnowitz, poznaje cenionego reżysera Klausa Hochenberga. Wybuch II wojny światowej bezpowrotnie niszczy dotychczasowy porządek. Losy bohaterów krzyżują się ponownie w świecie nazistowskiej propagandy, zmuszając ich do przywdziania tytułowych masek. 

Podczas spotkania miłośnicy twórczości bytomskiej pisarki będą mogli poznać kulisy powstawania książki, porozmawiać o skomplikowanej historii Bytomia oraz zdobyć autograf pisarki. 

Wstęp na spotkanie jest wolny. 

Plakat informacyjny dotyczący spotkania autorskiego z Marią Kocot

Podobne wiadomości:

do góry