• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Premiera filmu „Paul Jackisch. Górnośląski budowniczy (..)

Premiera filmu „Paul Jackisch. Górnośląski budowniczy kościołów”

24 Listopada 2022

Co łączy gmachy sądu i aresztu śledczego, budynek szkoły muzycznej, kościół Trójcy Świętej oraz znany ze starych pocztówek nieistniejący dziś ratusz w Bytomiu? To oczywiście postać budowniczego śląskich kościołów Paula Jackischa - królewskiego radcy budowlanego. Wybitnemu architektowi zawdzięczamy obiekty, które na stałe wpisały się w architektoniczny pejzaż miasta. Zapraszamy w najbliższą niedzielę 27 listopada do Muzeum Górnośląskiego na premierę filmu „Paul Jackisch. Górnośląski budowniczy kościołów”. Początek projekcji o 15.30.

Premiera filmu

Premiera filmu edukacyjnego przygotowana została w formie krótkiego spaceru po mieście śladami architekta Paula Jackischa. To kolejny z serii filmów poświęconych znaczącym dla historii miasta i jego rozwoju bytomianom. Film został przygotowany przez Koło Mniejszości Niemieckiej, we współpracy z Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Po pokazie filmu odbędzie się dyskusja z jego twórcami.

Spotkanie poprowadzą: dr Joanna Lusek z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu oraz Markus Tylikowski z Koła Mniejszości Niemieckiej w Bytomiu. Wstęp 2 zł.

Zapraszamy do filii Muzeum Górnośląskiego przy ul. Wojciecha Korfantego 34 /Sala Gorczyckiego/.

Podobne wiadomości:

do góry