Premiera „Bestii” w Teatrze Rozbark
2 Października 2022Za nami kolejne wydarzenie wpisujące się w obchody Roku Brunona Schulza, geniusza awangardy, którego twórczość nie przestaje inspirować kolejnych pokoleń artystów. „Bestie” to tytuł najnowszej produkcji Teatru Rozbark, której premiera odbyła się w sobotę /1 października/ na deskach teatru przy ul. Kilara.
Spektakl zainspirowany grafiką pochodzącą z cyklu Xięgi Bałwochwalcze powstałego w latach 1920-1922, zabrał widzów w schulzowski świat widziany oczyma artystów Teatru Rozbark. W „Bestiach” w koncepcji, reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej, artyści przyglądają się zagadnieniu popędu, który skupia jak w soczewce wymianę między tym, co w nas biologiczne i psychiczne.
.jpg?1664804508884)
W koncepcji Anny Piotrowskiej tytułowe „bestie” kryją się w każdym z nas, a nasze nieprzyzwolenia, zahamowania, brak odwagi do spełniania marzeń i fantazji, powodują, że stajemy się bestiami zarówno dla samych siebie, jak i dla otoczenia.
Na scenie wystąpili: Kamil Bończyk, Joanna Brodniak, Julia Lewandowska, Łukasz Szleszyński, Alexey Torgunakov Katarzyna Zioło, Daniel Zych.
Podobne wiadomości:
- „Tartarus” na scenie Teatru Rozbark 2026-05-20
- Spektakl familijny w Teatrze Rozbark 2026-05-15
- Premiera stypendialnego spektaklu 2026-05-13
- Ponad 150. tancerzy zatańczyło do piosenki Snoop Dogga 2026-05-03
- Asian Dance w Rozbarku 2026-04-25
- Bytom będzie bić rekord świata w tańcu 2026-04-10
- Ciało Industrialne - Rytmy Industrii 2026-03-21
- Bytomskie teatry nominowane do Złotej Maski 2026-03-03
- ,,Undanced" w Teatrze Rozbark 2026-02-26
- Teatr Rozbark zaprasza na XS 2026-02-23