Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski U17
11 Maja 2026W dniach 7-9 maja w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski U17 w piłce wodnej. Waterpoliści WTS Polonia Bytom w znakomitym stylu wywalczyli złote medale. W meczu finałowym pokonali Arkonię Szczecin 18:6 i zakończyli turniej finałowy z kompletem pięciu zwycięstw oraz imponującym bilansem bramkowym 100-44. MVP turnieju został Bartłomiej Ulfik, a najlepszym bramkarzem Nataniel Wójcicki.
W Gliwicach WTS Polonia zdecydowanie dominował. Przed meczem finałowym Bytomianie pokonali kolejno UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 18:12, Alfę Gorzów Wlkp. 19:7, UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 21:7 i Silonem GKPW 59 Gorzów Wlkp. 24:12.
- Drużyna miała za sobą ciężkie przygotowania i praca przez cały sezon przyniosła owoce. Wcześniej graliśmy w mocno obsadzonych turniejach na Słowacji, Malcie, w Hiszpanii i Czechach. Pięciu naszych zawodników gra już w seniorskiej drużynie WTS Polonii, a siedmiu jest w kadrze U16 i ma szansę pojechać na przełomie lipca i sierpnia do Zagrzebia na mistrzostwa świata – mówił trener Krzysztof Paczyna.

Podobne wiadomości:
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom z brązowymi medalami mistrzostw Polski 2026-06-03
- Złoci piłkarze wodni z Bytomia. Prezydent pogratulował naszym waterpolistom 2025-08-05
- Złoci piłkarze wodni z Bytomia. Wielki sukces podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2025-07-01
- Ferie z Rekinkami 2025-03-03
- Amatorska Liga Waterpolo. Pasjonaci piłki wodnej grali o awans 2024-12-01
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom brązowymi medalistami Pucharu Polski 2024-02-12
- Piłkarze wodni powalczą o Puchar prezydenta Bytomia w turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2023-11-09
- Zmarł Paweł Lis. Z drużyną WTS Polonia Bytom sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski 2023-08-07
- Piłkarze wodni z Bytomia wicemistrzami Polski młodzików 2023-06-27
- Otylia Jędrzejczak odwiedziła Bytom 2023-06-16