Pasjonujący świat baletu. Taniec i inne nasze pasje…
4 Kwietnia 2024Do 31 maja będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu wystawę „Pasjonujący świat baletu. Taniec i inne nasze pasje…” przygotowaną przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. L. Różyckiego oraz MBP w Bytomiu.

Na wystawie można podziwiać wyjątkową twórczość uczniów, którzy poza tańcem rozwijają również inne swoje pasje i talenty, rozbudzają kreatywność i zamiłowanie do tworzenia. Zaprezentowane zostały prace plastyczne i rękodzieło wykonane różnymi technikami i tworzone podczas zajęć popołudniowych w internacie oraz świetlicy szkolnej. Całokształt dopełniły fotografie, stroje i akcesoria baletowe.
Pasjonujący świat baletu. Taniec i inne nasze pasje…
W poniedziałek, 25 marca podczas wernisażu mogliśmy m.in. zapoznać się z działalnością i specyfiką szkoły poznając jej historię oraz sukcesy uczniów, a także zobaczyć pokaz uczennic szkoły baletowej, które zaprezentowały się w pięknych strojach baletowych przeznaczonych do występu na scenie tzw. paczkach baletowych.
Wystawę będzie można oglądać do 31 maja 2024 roku.
Podobne wiadomości:
- „Siostrzyczki” w SqArt Gallery 2025-12-13
- Wernisaż wystawy projektu „Gryfno Kofeina” 2025-12-10
- Dzieje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 2025-11-29
- „Korsarz” na scenie Opery Śląskiej 2025-11-23
- Wystawa „Daddies, kings & sissy boys” w CSW Kronika 2025-11-16
- Szeptem, tak aby nie usłyszeli. Wernisaż wystawy prac studentów Akademii Sztuk Pięknych 2025-11-03
- Porozmawiajmy o Operze przed premierą baletu „Korsarz” 2025-10-17
- SqArt Gallery. Wernisaż prac Anny Underowicz 2025-08-09
- Bytom w akwareli – wernisaż wystawy 2025-06-17
- Koncert z okazji zakończenia roku w bytomskiej „Baletówce” 2025-06-14