• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Nie nudź się w wakacje, czyli Lato w mieście

Nie nudź się w wakacje, czyli Lato w mieście

28 Czerwca 2021

Jest już harmonogram wydarzeń w ramach Lata w mieście - imprezy przygotowanej z myślą o tych wszystkich, którzy wakacje spędzą w Bytomiu. W tegorocznym programie nie brak propozycji dla całych rodzin, a ich motywem przewodnim będzie kontakt z naturą,  kojąca moc zieleni i aktywności w plenerze.

- Nasza wakacyjna oferta to efekt współpracy OSiRu, Beceku oraz bytomskich NGO'sów i osób prywatnych przy współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu. Wszystkich nas połączyła wspólna idea zaproponowania działań, które pozwolą na odreagowanie skutków lockdown'u poprzez ruch, skupienie na sobie i przyrodzie - mówi Katarzyna Michalska, koordynatorka Lata w mieście z Wydziału Kultury i Sportu.

Odreagować czas izolacji

Wśród letnich propozycji spędzenia wolnego czasu znalazły się m.in.  spacery po mieście przygotowane przez Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców. Już 3 i 4 lipca na miłośników dziejów naszego miasta czeka wycieczka śladami jego historii. Na spacery po Bytomiu zaprasza też Biuro Promocji Bytomia, które przygotowało cykl czrerech wycieczek, podczas których na chętnych czeka pełne ciekawostek zwiedzanie Śródmieścia, Miechowic i rezerwatu Segiet.

W wakacyjnym rozkładzie jazdy znalazły się też Aktywne poranki na trawie. Na ćwiczenia dla kręgosłupa i animacje dla dzieci zaprasza Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek o 11.00 na Polanie Piknikowej.

Parkogranie i kino w plenerze

Organizatorzy Lata w mieście pomyśleli też o publiczności stęsknionej za muzyką pod gołym niebem. Dlatego już 4 lipca o 17.00 w scenerii  Stawu Północnego (od strony ul. Olimpijskiej) popłyną dźwięki „Nad pięknym modrym Dunajem”w  wykonaniu Maes-Trio.  Na kolejne koncerty w ramach Letniego Parkogrania Becek zaprasza w każdą wakacyjną niedzielę.  

Na okres wakacji powraca też plenerowe BCKino. Już 9 lipca o 21.15 w amfiteatrze w Parku Miejskim wyświetlone zostanie francuski komediodramat „Poznajmy się jeszcze raz”. Warto  śledzić plenerowy i samochodowy repertuar BCKina na: www.becek.pl.

 Wakacje na sportowo

Na tych, który wolą wakacje spędzić w ruchu czeka Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, gdzie w ramach akcji Lato w mieście w lipcowe niedziele 4, 11 i 18 o 14.30 młodzież z bytomskich szkół po okazaniu legitymacji będzie mogła za darmo wejść na ślizgawkę. Obowiązuje internetowy system zapisów. Więcej o terminach ślizgawek można znaleźć na: https://osir.bytom.pl/system-sprzedazy-internetowej-uslug-lodowiska-im-braci-nikodemowiczow/. 

Na amatorów pływania czeka  odnowione kąpielisko odkryte przy ulicy Wrocławskiej. Basen jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 19:00. Bilet normalny kosztuje 10 zł i 6 zł (wejście po godz. 16:00), ulgowy - 5 zł i 3 zł (wejście po godz. 16:00). Ze względu na obostrzenia na kąpielisko może wejść 900 osób. W przypadku wyczerpania liczby miejsc, wejście na basen będzie możliwe dla osób, które pokażą certyfikat szczepień.

 Becekobus 2021

Już po raz 13 na ulice Bytomia wyjedzie uwielbiany przez starszych i młodszych Becekobus. Jak co roku zawita do dzieci i młodzieży z różnych części miasta, by porwać ich do wspólnego tworzenia w ramach letniego odjazdu warsztatowego. Becekobus pojawi się w naszym mieście 16 sierpnia. Więcej informacji na: www.becek.pl.

Joga w Żabich Dołach?

Ciekawie zapowiada się także zaplanowana na 21 sierpnia impreza organizowana w Żabich Dołach przez Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów WSZA. Na miłośników aktywności wśród zieleni śpiewu ptaków, czeka rodzinny przejazd rowerowy, a następnie warsztaty przyrodniczo - ekologiczne prowadzone przez Karola Walasa oraz joga rodzinna pod okiem  Moniki Kiełbowicz. Warsztaty rękodzielnicze dla rodzin  poprowadzi Aleksandra Herisz, a kąpiel w dźwiękach gongów i mis - Agis Wojciechowska. Wydarzenie  jest bezpłatne, ale trzeba się wcześniej zgłosić pisząc na: latowmiescie@um.bytom.pl

Na większość wydarzeń obowiązują wcześniejsze zapisy - zgłoszenia należy kierować na adres: lub telefonicznie do Wydziału Kultury i Sportu UM.

Informacje o kolejnych wydarzeniach będziemy publikować na bieżąco, w załączonym harmonogramie.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Czas wolny
docx 2021-07-12 Akcja Lato w mieście.docx
ilość pobrań: 68
Akcja Lato w mieście.docx 38.55KB -

Podobne wiadomości:

do góry