Strona główna/Aktualności/Nadal nie kursują pociągi z Bytomia do Katowic. Ruch (..)

Nadal nie kursują pociągi z Bytomia do Katowic. Ruch kolejowy ma zostać przywrócony 10 kwietnia

8 Kwietnia 2021

Służby techniczne PKP PLK non-stop pracują, by jak najszybciej usunąć awarię sieci trakcyjnej i przywrócić ruch kolejowy między Chorzowem Batorym a Bytomiem. Dodatkowe prace związane z mocowaniem nowych konstrukcji sieci trakcyjnej powodują, że ruch pociągów będzie przywrócony w sobotę, 10 kwietnia.

Nadal nie kursują pociągi z Bytomia do Katowic. Ruch kolejowy ma zostać przywrócony 10 kwietnia

Na miejscu pracują specjalne pociągi. Przygotowują fundamenty nowych konstrukcji i dowożą materiał. Konieczne było wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do drążenia fundamentów pod nowe konstrukcje sieci trakcyjnej. Zespół pociągu sieciowego dokonuje przeglądu stanu sąsiednich konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej. Roboty prowadzone są w trudnych warunkach, gdyż tory położone są w przekopie, a obok znajdują się mury oporowe. Na miejscu pracuje maksymalna liczba zespołów. Dojazd na miejsce zdarzenia możliwy jest tylko torem.

Ocena zakresu i czasu prac - dokonana po usunięciu uszkodzonego składu i rozpoczęciu prac ziemnych, wymagała aktualizacji terminu zakończenia robót. Przywrócenie ruchu po naprawie sieci nad dwoma torami planowane jest w sobotę, 10 kwietnia rano.

Przypomnijmy, że 5 kwietnia ok. godz. 19:30 na szlaku Chorzów Stary - Chorzów Miasto, w obniżony słup sieci trakcyjnej wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry - Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. W efekcie zdarzenia uszkodzone zostały 4 konstrukcje - tzw. półbramki sieci trakcyjnej oraz 400 metrów sieci. Jest przerwa w ruchu pociągów. Między Bytomiem a Chorzowem od poniedziałku, 5 kwietnia od godz. 19.30 obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach.

Warto podkreślić, że do zerwania sieci trakcyjnej doszło na linii kolejowej nr 131, po której kursują pociągi pasażerskie łączące Bytom z Chorzowem, Katowicami, Mysłowicami i Oświęcimiem.

Podobne wiadomości:

do góry